Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» визначилось з містом

«В сім’ї вольній, новій» проводиться в Україні з 1981 року. Спершу заходи в його рамках відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року – з метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря та задля уникнення формалізації у святкуванні – урочистості стали проводити щороку в одній із областей. Порядок проведення визначається урядовими постановами № 86 від 18 квітня 1990 року та № 2017 від 18 грудня 1998 року.

 

Головна мета свята – ушанування пам’яті поета та художника Тараса Шевченка на місцевому рівні, а також знайомство жителів регіону з творчим доробком літераторів та художників з України і з-за кордону.

 

У Харкові вперше Міжнародне Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій» відбулося в 1988 році. Цього року Харківська область знову приймає естафету проведення.

 

Заходи проходитимуть у районах області (Балаклійський, Богодухівський, Валківський, Дергачівський, Зміївський, Нововодолазький, Харківський, Чугуївський) та в Харкові.

 

Учасники зустрінуться з учнями та студентами навчальних закладів, трудовими колективами (21.05), а в Харківському художньому музеї відкриється всеукраїнська виставка «Мальовнича Україна» (22.05). Окрім того, пройде літературно-музичний вечір «Встаньте з хором всі собором» за участю міського театру народної музики України «Обереги», хору великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю, а також фольклорних колективів у культурному центрі Київського району м. Харкова (20.05), гала-концерт біля пам’ятника Шевченку за участю відкритого фестивалю традиційної народної культури для дітей та молоді «Кроковеє коло», «Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Толока», Міжнародного фестивалю ансамблів народної музики «Райдужний світ народних мелодій», регіонального конкурсу читців «Вічне слово Кобзаря» (22.05) та урочисті збори й концерт з нагоди Міжнародного літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій» у Харківському державному оперному театрі імені М. Лисенка (22.05).

 

У заходах візьмуть участь делегації письменників і художників з усіх областей України, а також зарубіжні гості. Докладну програму свята надішлемо пізніше та поінформуємо про час та місце прес-конференцій.

Друг Читача