Вийшла перша українська книжка-гіпертекст з розгалуженим сюжетом

Видавництво «Електрокнига» ставить новий експеримент у царині літературних гіпертекстів: вийшла у світ перша в Україні книжка-гіпертекст з розгалуженим сюжетом.

 

Такий твір не вийде читати підряд – лише заплутаєтеся. Адже в ньому герої живуть кількома життями одночасно, різні «версії» людей зустрічаються і діють по-різному, тож прослідкувати за ними всіма можна тільки за допомогою розгалуженої системи зв’язків між частинами тексту.

 

Подібні «розгалужені» тексти вже давно існують за кордоном – і на Заході, і в Росії, але українською мовою нічого подібного не створювалося, і тим більше не виходило у вигляді електронної книжки.

 

Тож першими написати такий гіпертекст вирішили студенти 5 курсу Інституту журналістики Київського національного університету. На спецкурсі «Медіа-мистецтва в Інтернеті» вони, під керівництвом дослідника мережевої літератури Артема Захарченка, створили текст, відредагували його, проілюстрували і зверстали книжку. Вона вийшла настільки якісною, що видавництво «Електрокнига» погодилося випустити її під своїм брендом.

 

«Як пропатчити книгу життя» – історія дівчини, яка несподівано отримує змогу змінювати життя своїх знайомих, які мають аканти у соцмережі. Розповідь про те, що можна змінити в людині, а що завжди залишається незмінним. І про те, яка ціна такої влади над людьми.

 

Цей гіпертекст не є комерційним – він викладений для безкоштовного скачування

svobodaslova.in.ua