На Дитячому фестивалі у Львові розкажуть, як писати і читати книжки

17-19 травня у місті Львові (вул. Коперніка, 17) відбудеться 7-ий Львівський міжнародний дитячий фестиваль. Цей захід спрямований на інтерактивне залучення дітей і підлітків усіх вікових груп, соціальних категорій та ступеню обдарованості до різних видів розвиваючої активності.

Відкриття фестивалю відбудеться 17 травня та розпочнеться з параду його учасників. Понад 1500 дітей в костюмах улюблених літературних героїв, спортсмени, танцювальні й театральні дитячі колективи у супроводі ростових ляльок, гурту барабанщиць та духового оркестру крокуватимуть центральною частиною міста до Палацу мистецтв, запрошуючи на фестиваль. Також у подвір’ї Палацу відбуватиметься дефіле і вручення нагород переможцям конкурсу костюмів.

На Дитячому фестивалі у Львові Антон Санченко розкаже, як видати власну книгу. Ірина Славінська – як полюбити сучасну українську літературу. А Максим Кідрук – що у цій літературі варто шукати. Загалом на Дитячий фестиваль завітають понад 30 письменників з різних країн.

Антон Санченко представить свою нову книгу – «Самовчитель графомана». Він розповідає:

– Що в книзі? Ну, перш за все, комікси Віталія Січкарчука про письменників. І поради, як будувати свою «літературну кар’єру» таким чином, щоб не надто набридати близьким та друзям. Ні слова про саму творчість, бо це справа індивідуальна і навіть самітницька. Натомість, у книзі йдеться про перші відгуки на твори. Перші публікації в часописах. Про літературні сайти. Про проблему вибору, який має здійснити молодий автор, щоб рухатися далі.

 

Книга написана з власного досвіду автора. Санченко описав усі свої поневіряння аж до моменту виходу першої книги.

 

Українська журналістка, ведуча, перекладачка та літературознавець Ірина Славінська проведе майстер-клас «Як полюбити сучасну українську літературу». Вона каже, що ми – свідки історичних подій. Тут-і-тепер, на очах у захопленого глядача, з’являються нові тенденції, нові книги. Вирують пристрасті і пульсує життя. Ірина Славінська добре орієнтується у світовій та українській літературі. Відвідини її майстер-класу можуть закінчитися для гостей розривами шаблонів та трощенням стереотипів. Наприклад, вона пояснює, чому, на її думку, не існує цілісної світової літератури, а Україна у літературному сенсі не є «відстаючою»

Щодо Максима Кідрука, то він презентуватиме свій технотриллер «Бот». Сюжет книги базується на цікавих фактів про техніку, особливості людської фізіології, закономірності функціонування людського мозку.

– Роман заснований на трьох основних стовпах. – говорить Кідрук. – Це нанотехнології, програмування і людський мозок. Колись я був програмістом і багато технічних деталей, які описую в романі, знаю з власного досвіду. У тому, де я не фахівець, співпрацював з трьома професіоналами: кандидатом хімічних наук, лікарем-фізіологом і психіатром. Вони пояснювали мені ті чи інші аспекти, щоб я міг описати їх адекватно.

Технотриллер – це жанр, де письменник досліджує взаємодію людини з наявними технологіями, а насамперед – проблеми, що призводять до техногенних катастроф. «Роман «Бот» є класичним технотрилером», – каже автор.

Окрім цього, заплановані зустрічі з дитячими авторами з України, Польщі, Білорусі, Великої Британії та Швейцарії, літературні читання та автограф-сесії. Серед учасників Львівського міжнародного дитячого фестивалю почесний гість Іан Вайбрoу (Велика Британія), спеціальний гість Йоанна Ягелло (Польща), а також 30 інших авторів.

За матеріалами Вookforum.ua та Урядовий портал