У Києві презентували «Книгу мертвих»

У Києві відбулася презентація видання «Книга мертвих», у якому зібрано інформацію про загиблих і похованих у 1939-1945 рр. в місті Брауншвейг (Нижня Саксонія, Німеччина), серед яких близько 1 тис українців, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

 

За словами ініціатора проекту, засновника громадської організації «Місце пам’яті жертв війни і насильницького режиму. Кладовище Брауншвейга» Ульріха Шаде, ідея створити подібну книгу виникла у нього після відвідин кладовища в Брауншвейгу, де він побачив масове поховання без будь -яких позначень.

 

«Мене вразила кількість безіменних поховань в Брауншвейгу, адже це тисячі людей, про місце поховання яких не знають ні їхні рідні, ні їхні друзі, тому з’явилася ідея про створення цієї книги, яка повинна стати колективним надгробком для всіх жертв війни, незалежно від їх національності , які поховані на цьому кладовищі», – сказав він на прес-конференції у Києві.

 

Експерт з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігор Кулик зазначив, що екземпляри «Книги мертвих» будуть розіслані по всіх архівах для того, щоб українці могли знайти інформацію про своїх загиблих родичів-остарбайтерів.

 

Ініціатори повідомили, що в рамках підготовки книги, була знайдена інформація про 4,8 тис. загиблих, похованих на кладовищі Брауншвейга, серед яких переважно остарбайтери і в’язні концтаборів, а також місцеві жителі, загиблі під час бомбардувань. Також, в ході пошуку вдалося дізнатися, що там знаходиться 300-400 немовлят, яких забрали у жінок-остарбайтерів і потім заморили голодом. Вся ця інформація зібрана в книзі і буде відкрита для широкої аудиторії.

 

Меценатом проекту «Книга мертвих» виступив засновник фонду «Нові традиції» Сергій Бондарчук.

 

Нагадаємо, 23 червня 2012 року з нагоди жалобної дати – річниці нападу нацистської Німеччини на СРСР – у Дніпропетровську провели церемонію перепоховання вбитих людей. Останки 441 людини були знайдені торік у вересні під час реконструкції футбольного поля.

Newsru.ua