Відомство Табачника нищить книгарню у Ніжині

ДО УВАГИ ВСІХ НЕБАЙДУЖИХ ДО ДОЛІ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ!
ДО УВАГИ ЖУРНАЛІСТІВ ДРУКОВАНИХ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ЗМІ!

Інформуємо вас, що 1 квітня 2013 року Міністерством освіти та науки України відмовлено у продовженні терміну дії договору оренди книгарні «Освіта», яка дислокується в частині нежитлового приміщення гуртожитку № 2 Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за адресою: м. Ніжин, пл. Леніна, 2.

Сьогодні, 30 квітня, представник ректорату Університету вручив колективу магазину офіційний лист з вимогою протягом трьох днів звільнити приміщення!!!

Книгарня «Освіта» розташована в цьому будинку з 1960 року, або з моменту завершення будівництва гуртожитку, у приміщенні, призначеному саме для книгарні. Після розформування Чернігівського облкниготоргу та приватизації державної книгарні її правонаступником стало ТОВ «Освіта», яке має той самий профіль діяльності — книжкова торгівля — і є членом Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. На сьогодні «Освіта» — єдиний книжковий магазин у м. Ніжин, послугами якого користуються студенти, учні та вчителі не тільки міста, а й району.
Діяльність книгарні захищена статтею 1 Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» (№ 2874-VI від 20 травня 2010 року). Однак, незважаючи на існування цієї статті Закону України і не беручи до уваги ту надзвичайно важливу соціальну функцію, яку протягом десятиріч виконує книгарня «Освіта», Комісія з майнових питань підприємств, установ та організацій, що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, без будь-яких підстав та аргументації, відмовила книгарні у продовженні договору оренди (протокол 7 від 1.04.2013 р.).
На наш погляд, такі дії є не тільки порушенням діючого законодавства, а й морально-етичних норм. Тим більше що поруч із книгарнею, яка займає лише 74,8 кв. м площі, продовжують без будь-яких перешкод функціонувати гастроном, магазин сувенірів і ювелірна крамниця.

Виявляється, що воля чиновників від освіти вище не тільки за потреби суспільства, але й закону!

Вимагаємо негайного подовження договору оренди для книгарні «Освіта» і просимо вас підтримати нашу вимогу, взявши ситуацію з книгарнею під громадський контроль.

Українська Асоціація Книговидавців і Книгорозповсюджувачів

Олександр Афонін