Грузинські видавці провели протестну акцію «День без книги»


У Всесвітній день книги та авторського права частина грузинських видавців провела акцію «День без книги», щоб висловити протест проти рішення Міністерства освіти Грузії зробити безкоштовними шкільні підручники. Видавці вважають, що тепер держава буде платити їм мінімальні суми за друк підручників, і замовлення при цьому отримають всього кілька видавців.

 

Як заявило радіо «Комерсант» директор видавництва «Інтелект», перш, ніж прийняти таке рішення, міністр освіти повинен був проконсультуватися з представниками грузинського книжкового бізнесу. За словами Ахмеда Кудава, видавці збираються практично кожен день і готують скаргу на «відповідне відомство». Видавець не уточнив, куди саме будуть скаржитися представники бізнес-спільноти, але зазначив, що це може бути і міжнародна організація.

 

У рамках акції закрилося декілька книжкових магазинів у Грузії 23 квітня.

 

«Є тиск, деякі магазини утримувалися від участі в акції, тому ми вважали за потрібне вивісити банери «День книги – без книги» на тих магазинах, які закрилися на знак солідарності з нами. Наші супротивники дзвонять по всіх магазинах, проводять переговори. Противниками є міністерство освіти. Всю цю акцію ми пов’язуємо з ними», – заявив Кудава.

 

Дізнавшись про проведення акції від журналістів, міністр освіти і науки Грузії Георгій Маргвелашвілі висловив стурбованість у зв’язку з діями видавців, повідомляє ІА «Наголос»: «Я турбуюся у зв’язку з тим, що запланована така акція. Природно, ми не чинимо ніякого тиску, просто переживаємо, що все це розвивається в такій формі».

 

Конфлікт між грузинськими видавцями та Міносвіти країни виник після того, як міністр освіти і науки Грузії Георгій Маргвелашвілі 8 квітня заявив, що з 2013-2014 навчального року шкільні підручники в країні будуть видаватися безкоштовно. При цьому він зазначив, що грузинські видавці та автори не постраждають від таких змін, проте видавці вважають, що новим форматом роботи міністерство порушує їх право на інтелектуальну власність.

Pro-books