Видали два альбоми малюнків Тараса Шевченка

В Україні видали два альбоми малюнків великого українського поета і художника Тараса Шевченка: з графічними малюнками (створеними в період 1841 по 1843 роки) із акварелями, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

«22 квітня – це така магічна дата для Тараса Шевченка … Сьогодні можна вважати, що від 175-річчя (з дня викупу з кріпацтва – ред.) до 200-річчя з дня його народження, ми, фактично, починаємо річний цикл таких шевченківських програм у цьому проекті. Крім просвітницької роботи в регіонах України, я сподіваюся, що і центральні канали, і радіокомпанії нас підтримають у циклі соціальної реклами, документальних фільмів на шевченківську тематику для того, щоб ми належним чином підготувалися до 200-річчя поета», – сказав Томенко під час презентації альбому графічних малюнків у Києві.

За словами політика, обидва альбоми видані тиражем по тисячі. примірників, і, оскільки, розійшлися вони дуже швидко, готується до видання ще один тираж по тисячі примірників цих альбомів.

Томенко повідомив, що ці видання будуть безкоштовно розповсюджуватися в регіонах України, зокрема в бібліотеки та навчальні заклади, у тому числі в бібліотеки Києва. Він зазначив, що над альбомом працювали фонд Рідна країна, заступник директора Інституту літератури Сергій Гальченко, а також видавництво Веселка, яке видало вже підготовлений альбом.

Томенко зазначив, що за задумом розробників альбому графічних малюнків, він виглядає спеціально, «як з архіву», тобто, збережені всі малюнки, архівні позначки, а також записи та позначки самого Шевченка. Крім того, частина альбому – це записи українських пісень, які він збирав.

Політик підкреслив, що в навчальні заклади та бібліотеки країни альбом лунає безкоштовно, проте, видавництво підготувало тираж для продажу. За словами депутата, такий альбом можна буде придбати за ціною близько 200 грн.

Шевченко народився 9 березня 1814 року (за новим стилем). На 2014 рік заплановані заходи на честь 200-річчя з дня його народження.

 Фокус