Підручник від Табачника розповість донецьким дітям про ворожнечу «мстивих хохлів» і «веселих шахтарів»


У новому посібнику з історії рідного краю дев’ятикласники Донбасу дізнаються про красоти шахтарського життя і «хохлацьку» помсту. Про це пише глава Донецького товариства ім. Олекси Тихого Євген Шаповалов на своїй сторінці в Facebook.

Так, у посібнику для учнів 9 класу «Історія рідного краю (Донеччина з кінця ХVIII до кінця ХIX століть)» вивчати минуле пропонується на прикладах протистояння у регіоні «щахтарів» і «хохлів».

Наприклад, у підручнику поміщено нарис київського журналіста донецького походження Станіслава Калиничева «Невінчана губернія», який є уривком з однойменного роману, присвяченого історії Донецької області напередодні Жовтневого перевороту 1917 року. У ньому розповідається про те, як місцеві дівчата вибирали між «своїм братом-хохлом, неповоротким мужиком» і «розв’язним, веселим шахтарем», з яким «одягатися будеш, як бариня, і кожен день можна чай пити». А тому біжать і дівчата, і заміжні жінки на рудники, а «хохляцька сім’я тріщить по швах», через що «хохли» мстять – а вони вміють жорстоко мститися.

Далі підростаючим українцям пропонується відповісти на ряд питань. Зокрема, чому селяни неохоче йшли на шахти, чому сільські жінки їхали на рудники, і чому мужики-хохли ворогували із заробітчанами-шахтарями.

«У підручнику немає свідчень про ті часи жодного українського письменника, історика, публіциста, – зазначає Євген Шаповалов. – Тут немає Гайворонського, Сави Божка, Спиридона Черкасенка, Олекси Тихого, Івана Дзюби, Володимира Сосюри … Чомусь не взяті до уваги розробки видатних донеччан Фені Дмитрівни Пустовий, Вадима Оліфренко, Романа Ляха, десятків інших вчених і дослідників нашого краю».

Головним укладачем і директором, відзначає Шаповалов, є голова обласного управління освіти Юрій Соловйов. При цьому посібник виданий накладом 2000 примірників на особисті кошти донецьких бізнесменів.

Нагадаємо, раніше відомство Дмитра Табачника вирішило «вичистити» тести для Зовнішнього незалежного оцінювання знань від згадок про військових і політичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича, та нагадати про радянських героїв і ВВВ.

Glavcom.ua