Депутати перейнялися книговиданням

15 травня Верховна Рада проведе парламентські слухання на тему «Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки читання книг в Україні», щоб українці знову були нацією, що читає.
Про це з парламентської трибуни в ході вечірнього засідання Верховної Ради повідомив В’ячеслав Кириленко.
«Це проблема не тільки соціальна, а й економічна», – зазначив він, додавши, що сьогодні в українських книговидавців і друкарів є певні проблеми, внаслідок яких кінцевий споживач читає не українські книги, а ті, які надходять з-за кордону.
«Активних читачів в останні роки стає все менше. Вже зараз в Україні на одного українця в рік видається менше однієї книжки. Наприклад, в Європі в рік на людину видають від 5 до 10 книг», – підкреслив народний депутат.
Також він уточнив, що 80% ринку книговидання і друкарства вже куплено або захоплено іноземними видавцями.
У свою чергу письменниця, народний депутат Марія Матіос (фракція «УДАР») зазначила, що в Україні за підтримки держави немає жодної перекладеної на іноземну мову української книги.
Вона уточнила, що в Україні за 15 років було видано 250 книжок французьких авторів, перекладених українською мовою за рахунок держави Франція.
«Людина без книги – дика людина, а Хрещатик без книгарні – печера», – констатувала вона.
Після реплік з боку представників усіх фракцій, які виказали підтримку проведенню парламентських слухань, рішення було прийнято. «За» проголосувало 344 народні депутати, «проти» – 0, «утрималося» – 0, не голосувало – 46.