За роман про хлопчика з КНДР дали Пулітцерівську премію

15 квітня оголосили переможців Пулітцерівської премії, яка є найпрестижнішою премією США у журналістиці і вручається з 1917 року.

Цього року було подано близько двох з половиною тисяч заявок. Крім цього, нагородження вручалися у двадцять одній категорії. У галузі художньої літератури премію отримав письменник Адам Джонсон за роман, в якому описав хлопчика з КНДР. Його творіння називається «Син повелителя сиріт».

Зазначимо, в романі дія розгортається в Північній Кореї, і оповідає про хлопчика, який виріс у дитбудинку, яким керував його ж батько.

Адам Джонсон, дізнавшись, що отримав премію за цю книгу, висловив надію на те, що тепер більше людей зможуть її прочитати і дізнатися, що відбувається в КНДР.

«Жителям Північної Кореї не дозволяють розповідати їх власну історію», – заявив письменник, відзначаючи, що це мають за них зробити інші люди.

Нагадаємо, книга «Син повелителя сиріт» була опублікована минулоріч. До цього Джонсон їздив в КНДР і впродовж трьох років писав роман.
У номінації «За службу суспільству» нагороду отримало видання The Sun Sentinel за розслідування перевищення швидкості руху полісменами у позаробочий час.

У номінації «Гарячі новини» нагороду отримали журналісти видання The Denver Post за висвітлення стрілянини у кінотеатрі «Аврора» минулого липня.

Перемогу за «Журналістське розслідування» здобули журналісти The New York Times. Нагороду вони отримали за півторарічне розслідування того, як найбільша у світі мережа супермаркетів Wal-Mart використовує хабарі для того, аби отримувати дозволи і переваги перед конкурентами у Мексиці.

Ще одну нагороду журналісти The New York Times отримали за серію з 10 статей про роботу компанії Apple, у тому числі про умови, в яких виробляються в Китаї популярні телефони iPhone.

У номінації «Місцевий репортаж» нагороду отримало видання The Star Tribune (Міннеаполіс). Журналіст видання з’ясовував причини різкого зростання смерті малюків за останні 5 років у дитячих установах Міннесоти.

Нагороду у номінації «Національний репортаж» отримали журналісти видання InsideClimate News (Бруклін) за висвітлення екологічних проблем.

Перемогу «За міжнародний репортаж» отримав Девід Барбоза з The New York Times. Попри сильний тиск з боку Китайських посадовців, його стаття про корупцію у вищих ешелонах китайської влади таки була опублікована.

Ще одну нагороду журналіст The New York Times Джон Бранч отримав за статтю про смертоносні сходження лавин на Вашингтонських каскадах.

«Пулітцер» за авторські колонки отримав Брет Стефенс з The Wall Street (журналіст писав свої думки з приводу міжнародної політики).

За «Критику» нагороду отримав журналіст The Washington Post Філіп Кеннікотт за свою арт-критику.

За редакційні статті відзнаку отримало видання The Tampa Bay Times (статті стосувались додавання фторидів до питної води).

За фото з місця події нагороду отримали фотокори Associated Press за висвітлення громадянської війни у Сирії.

Грошова складова премії – 10 тисяч доларів США. Урочиста церемонія вручення премій традиційно відбувається в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Ще одну нагороду отримав фотограф Agence France-Presse за фото двох сирійських солдатів на службі.

За матеріалами svit24.net