Видали культурні карти семи українських міст

Для семи міст України розробили культурні карти. На початку цього місяця вийшли карти Луганська, Миколаєва, Херсона, Одеси, Луцька, Мелітополя і Дніпропетровська, повідомляє Gazeta.ua.

Проект ініціював Центр культурного менеджменту у Львові. Культурна карта – дослідницький проект, над яким працювало сім команд – громадських організацій – “Арт-Оптимісти” (Миколаїв), “Творче місто” (Дніпропетровськ), Youth Unit of Artists (Одеса), “Арт-Ефект” (Луцьк), СТАН (Луганськ), “Тотем” (Херсон) та Мелітопольське управління культури.

Ідею створення карт взяли з проекту “Творчі міста Канади” (Canada Creative Cities). Спочатку робили анкетування-опитування серед мешканців кожного конкретного міста, створювали докладні бази даних. У підсумку, на карті також розмістили інформацію про різні установи культури в містах – музеї, галереї, театри, музичні установи, творчі майстерні, кіноклуби, літературні інституції, вказані їхні контакти та місця розташування. З “культурної карти” можна дізнатися, де проходять концерти і виставки, в якій гурток віддати свою дитину і що показати гостям міста.

“Щоразу, коли говориш про культурну карту, часто в уяві слухачів виникає мапа місцевості, на якій нанесені культурні інституції, – розповідає Ольга Коцька, директор Центру культурного менеджменту. – Але просто база даних і локації не дають уявлення про актуальні потреби жителів і пропозиціях міста. Тобто інформація, що в Херсоні сорок один музей, ще нічого не говорить про те, скільки людей туди приходить”.

“Культурна карта – це дослідження культурного потенціалу міста. Основний фокус – які з музеїв мають шанси залучити нові аудиторії, які фестивалі можуть стати візитною карткою міста, які зв’язки між різними інституціями”.

Gazeta.ua