Чи підтримає Верховна Рада ювілейний Форум видавців у Львові?

9 квітня у Верховній Раді зареєстровано проект постанови «Про проведення ювілейного 20-го Форуму видавців у Львові», ініціатором якої є народний депутат Микола Княжицький.

Як відомо, з 1993 року у Львові щорічно проходить Форум видавців. 2013 року Форум видавців у Львові стане ювілейним.

«Наразі Форум видавців проходить за підтримки міністерства культури Польщі. Це соромно, що найбільший форум видавців в Україні проходить без державної підтримки», – зазначив у коментарі «Телекритиці» Микола Княжицький.

Автор постанови пропонує, щоб Верховна Рада ухвалила відповідну постанову, враховуючи, що Форум видавців у Львові є загальнонаціональним заходом для популяризації української книги та сприяння розвитку видавничої справи, з широким залученням вітчизняних та зарубіжних учасників, та його значення для розвитку культурної та освітньої сфери.

Відповідно до проекту документу, Верховна Рада повинна буде рекомендувати Кабінету Міністрів: у двотижневий термін з дня прийняття постанови утворити оргкомітет з підготовки та проведення ювілейного 20-го Форуму видавців у Львові; у двотижневий термін після утворення зазначеного оргкомітету розробити та затвердити програму проведення ювілейного Форуму; вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення заходів програми.

Згідно з проектом постанови, Держкомтелерадіо має долучитись до організації та проведення ювілейного 20-го Форуму видавців у Львові та забезпечити висвітлення в ЗМІ заходів, що відбудуться в рамках його проведення.

«Телекритика»