На популяризацію читання Азаров потрібно 500 млн. грн., у тому числі з “інших джерел, не заборонених законодавством”

Кабмін схвалив “Концепцію державної цільової національно-культурної програми популяризації вітчизняної видавничої продукції та читання на 2014-2018 роки”.

Схвалення документа відбулося під час закритої частини засідання уряду, пише газета “КоммерсантЪ-Україна”.

Як зазначається, документ покликаний “усунути перешкоди поширенню української книги”. Він передбачає проведення моніторингу читацького попиту в бібліотеках, модернізацію державних поліграфічних підприємств і популяризацію вітчизняної видавничої продукції.

Крім того, видавництвам планується виділити гранти для перекладу творів українських авторів іноземними мовами і зарубіжних авторів – українською.

У результаті уряд розраховує систематично поповнювати бібліотечні фонди, “підтримувати і розвивати культуру читання”, розробити та встановити в бібліотеках електронні каталоги, створити вітчизняну мережу роздрібної торгівлі видавничою продукцією і встановити обмеження торговельної націнки на вітчизняну видавничу продукцію, пише видання.

Крім того, заплановано створити інтернет-ресурс на базі оцифрованих фондів державної наукової установи “Книжкова палата України імені Івана Федорова”.

Згідно з концепцією, на впровадження держпрограми популяризації видавничої продукції та читання потрібно близько 550,6 млн гривень. У тому числі коштом державного бюджету 272 млн гривень, коштом місцевих бюджетів – 78,2 млн гривень. Решта коштів планується залучити з “інших джерел, не заборонених законодавством”.

Зазначимо, що у 2011 році уряд України відхилив програму популяризації вітчизняної книги, яку запропонувала Українська асоціація видавців разом з Державним комітетом телебачення і радіомовлення. Програма мала би подбати про пропаганду книг та читання до 2017 року, а також забезпечити просування української літератури за кордоном.

Newsru