Росіяни купили в поляків українську «Букву» та претендують на половину українського ринку книгорозповсюдження

 

Ритейлерську книжкову мережу України «Буква», що раніше належала польській компанії Empik, придбало російське видавництво «Ексмо».

Російське видавництво «Ексмо» придбало в Україні роздрібну книжкову мережу «Буква». Про це виданню «Капітал» розповів юрист Михайло Ферт, представник колишніх власників «Букви», польської компанії Empik.

Російська сторона не коментує покупку, також не називається офіційно сума операції, хоча, за інформацією «Капіталу», група «Ексмо» витратила на придбання 3 мільйони доларів. Причому один мільйон росіяни зарахували в якості погашення боргу, який «висів» на українському відділенні Empik після введення процедури банкрутства, коли групою «Ексмо» були виставлені позовні вимоги в розмірі близько 3,8 мільйонів рублів.

Нагадаємо, що в Україні «Ексмо» уже розгорнуло мережі «Читай-город» і «Книжковий супермаркет». Разом з «Буквою» частка, що належить росіянам, на українському книжковому ринку може вирости з 25% минулого до 50% у нинішньому році. При цьому, згідно з результатами недавнього дослідження, 50,9% жителів України взагалі не читають книжок, а 21,5% відкривають книгу всього кілька разів на рік.

Дану угоду фахівці прогнозували ще в кінці 2012 року, передбачалося також, що до «Ексмо» може відійти торгова марка «Емпік». Анонімні джерела повідомили, що такі переговори велися, але сторони не домовилися про ціну.

Pro-books