Літературну премію Павла Тичини вручено “за одне з кращих поетичних видань”

У Музеї Тичини в Києві було вручено ювілейну літературну премію Павла Тичини поетесі Тетяні Крижанівській. Книга «Золоті поля: сто віршів» удостоєна цієї нагороди як одне з кращих поетичних видань.

Тепло вітала гостей директор музею Тетяна Сосновська, яка подарувала Тетяні Крижанівській найостанніші збірки Тичини.

Секретар НСПУ Сергій Пантюк, вручаючи поетесі  диплом лауреата, сказав, що будь-яка відзнака – це є певний етап, це є визнання, це є розуміння. Тетяна, виступаючи зі словом  подяки, говорила, що ця премія для поета – це знак поета.

Голова журі премії Павла Тичини Іван Драч сердечно привітав лауреатку, поезія якої, за словами Івана Драча,  – це атмосфера вірша дивовижного, розкутого, поезія, яка мислить величезними категоріями, дає повноту буття.

На вечорі виступили письменниця Марія Влад – «хрещена мати» Тетяни в поезії, адже знає лауреатку ще школяркою і прищеплювала їй любов до поетичного слова; видавець  «Золотих полів» Юрій Микитенко та Дмитро Дроздовський із журналу «Всесвіт».

Тетяна Крижанівська читала  вірші як із нової збірки, так і з книг різних років, побажавши, щоб у кожного були свої «золоті поля»  –  той  простір для душі, де людина почувається вільною…