У Києві відбудеться перший фестиваль актуального українського театру

З 20 по 26 квітня в Києві пройде перший фестиваль актуального українського театру. Куратором цього заходу став український режисер Олег Ліпцин.

Олег Ліпцин визначає цілі та завдання свого актуального фестивалю в наступному. Він хоче показати “маловідомі сторони сучасного українського мистецтва в контексті і в складі світового художнього процесу, поза офіціозом і формальними інститутами, але таким, що розвивається вільно через індивідуальне життя і творчість художників, які народилися і сформувалися в Україні”.

У програмі заявлені вистави зі США, Росії, Франції і, звісно, України. Анонсуються творчі зустрічі з акторами, режисерами та музикантами. Обіцяють майстер-класи для молоді, а також демонстрацію небачених можливостей комп’ютерних технологій у сучасному театрі.

Глядачів зокрема, очікують: вистава “Гравці” за мотивами Миколи Гоголя від самого Ліпцина; проект “Мама Маріца” за мотивами оповідання Марії Матіос (режисер Євген Худзик, Львів); режисерська робота акторки Тамари Плашенко “Нічний Гаспар. Повішений” (Новий театр на Печерську); постановка з Донецька – “Записки божевільного музиканта” за мотивами Гоголя; вистава “Ендгейм” за мотивами драми Семюеля Беккета (режисер Ліпцин); “Контрабас” Патрика Зюскінда (режисер Вансан Марг, Франція); дитяча вистава “Зоряний хлопчик” за мотивами Оскара Вайльда в театрі “Колесо” (режисер Анатолій Суханов).

Партнерами майбутнього фестивалю виступають КМДА, Французький культурний центр, Київський академічний Молодий театр, “Майстер-клас”, Центр імені Курбаса.

Newsru