Російський поет-пісняр Ілля Рєзнік став народним артистом України

Президент України Віктор Янукович підписав указ про присвоєння поетові Іллі Рєзніку (Російська Федерація) почесного звання “Народний артист України”.

Текст указу №196/2013 оприлюднено у четвер 4 квітня на офіційному сайті глави держави.

В документі зазначається, що Рєзнік удостоєний звання “за вагомий особистий внесок у зміцнення культурно-мистецьких зв’язків між Україною і Російською Федерацією, багаторічну плідну творчу діяльність та високу професійну майстерність”.

Нагадаємо, 74-річний Рєзнік залишив Росію і переїхав жити в Україну. За його словами, таке бажання у нього виникло через власний поганий моральний та фізичний стан. Друг-бізнесмен подарував Рєзніку квартиру в Києві.

Раніше повідомлялося, що у 2008 році Рєзнік за благословенням Московського патріарха Алексія II видав книжку молитов власного авторства. “Це найкраще, що я зробив у житті! Я не хочу пускати цей твір у продаж, роздарую тільки найближчим людям”, – розповів поет. Деякі священики назвали книгу “молитовником від Іллі”.

Довідка

Ілля Рахмієлевич Рєзнік – російський поет-пісняр, народний артист Росії (2003 рік), почесний член Російської академії мистецтв – народився 4 квітня 1938 року в Ленінграді. Після школи працював лаборантом у медінституті, електриком та робітником сцени. У 1958 році Рєзнік вступив до Ленінградського державного інституту театру, музики і кіно.

З 1965 року працював в трупі Театру імені В. Ф. Комісаржевської, однак паралельно складав вірші до пісень. У 1972 році він йде з театру і займається тільки пісенною поезією. У 1978 році на сцені Камерного Єврейського музичного театру відбулася прем’єра його опери-містерії мовою їдиш “Чорна вуздечка білої кобилиці”.

Рєзнік є автором текстів популярних естрадних пісень на музику Максима Дунаєвського, Олександра Журбіна, Володимира Фельцмана, Раймонда Паулса та інших композиторів, відомих у виконанні Миколи Караченцова, Михайла Боярського, Едіти П’єхи, Алли Пугачової, Софії Ротару, Тамари Гвердцителі, Лайми Вайкуле, Олександра Градського, Євгенія Мартинова, Ірини Понаровської та багатьох інших.

У 2007 році Рєзнік очолив створену Громадську раду при МВС РФ. У лютому 2013 року поет пішов з громадської ради після скандалу з виїздом на розділову смугу на Кутузовському проспекті в Москві.

Першою дружиною Рєзніка була Регіна Рєзнік, другою – узбецька балетмейстер і танцівниця Муніра Аргумбаєва, третьою дружиною поета стала Ірина Олексіївна Романова.

Newsru.ua