У Києві безкоштовно показують фільми письменника, режисера й актора Миколи Вінграновського

У столичному кінотеатрі “Мегаплекс” у рамках культурного проекту “Місяць Миколи Вінграновського” стартував безкоштовний ретроспективний показ фільмів видатного українського письменника, режисера й актора, передає УНН.

Протягом місяця шанувальники творчості Вінграновського зможуть побачити чотири кінострічки, які розкривають багатогранність його таланту. Глядачам покажуть психологічну драму “Берег надії”, картини про війну “Климко” і “Повість полум’яних літ”, а також гостросюжетну драму “Тихі береги”.

Микола Вінграновський – один із найвідоміших учнів Олександра Довженка. Знаменитий режисер відзначив талант Вінграновського на вступних іспитах до Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого і запросив на навчання до своєї майстерні, у московський ВДІК.

У 1961-му, ще студентом, Вінграновський зіграв головну роль у фільмі за сценарієм Довженка “Повість полум’яних літ”. Картина з успіхом пройшла у багатьох містах Західної Європи і здобула нагороди відразу на кількох кінофестивалях, зокрема “Золоту пальмову гілку” у Каннах.

Роль молодого солдата Івана Орлюка принесла актору, який щойно почав свою кар’єру, негласний статус радянського секс-символу 60-х.

Після закінчення театрального інституту Вінграновський повернувся до Києва і працював на Кіностудії імені Олександра Довженка як актора, кіносценарист і режисер.

Newsru