Видання стенограм Верховної Ради коштувало платникам податків близько 2 млн грн

Верховна Рада за п’ять років витратила майже два мільйони гривень на видання стенограм власних засідань. Загалом у 2008-2012 роках було видано 21 том із дослівними розшифровками всіх відкритих засідань українського парламенту, по 800 екземплярів кожен.

“З подивом дізнався, що й досі друкуються багатотомні книжки зі стенограмами пленарних засідань ВР. Для чого гатити купу грошей на виробництво макулатури, коли все це є на сайті парламенту?” – сам собі поставив запитання два тижні тому політичний консультант Олег Медведєв у групі книголюбів на Facebook.

Відповідь на це питання, точніше суму витрачених грошей із кишені платників податків, з’ясував журналіст Сергій Лещенко.

“Нікому непотрібна збірка коштувала бюджету майже 2 мільйони гривень. До того ж усі стенограми паралельно розміщено он-лайн на сайті Верховної Ради”, – написав Лещенко у своєму блозі на УП.

З офіційної відповіді апарату Верховної Ради, надісланої на запит журналіста, випливає, що у 2008-2012 рр. було видано 21 том стенограм накладом по 800 примірників кожен. Обсяг кожного тому налічує близько 750 сторінок ( 408-988 стор.)

Видання “Верховна Рада України шостого скликання. Стенографічний звіт” друкувалося упродовж п’яти років у кількості 21 том форматом 60х90/16, у поліпшеному художньому оформленні (палітурка, баладек, тиснення фольгою), тиражем 800 прим. Середня вартість одного тому – 108 грн 48 к.” – ідеться у документі за підписом заступника керівника інформаційного управління апарату ВР О.Кузьміна.

Виходячи зі середньої вартості одного примірника – 108,48 грн, не важко підрахувати, що протягом п’яти років було витрачено 1 822 464 грн.

Видання Стенографічного звіту пленарних засідань Верховної Ради України відповідає теорії та практиці європейського парламентаризму, зокрема досвіду парламентів у виданні стенографічних звітів своєї роботи у продовжуваних серіях – літописах парламентських дебатів“, – так пояснили у Верховній Раді практику публікації паперових стенограм у час цифрових технологій.

Тим часом досі нічого не відомо про обсяги фінансування видання “Великої української енциклопедії”, які уряд, згідно з указом президента, мав забезпечити протягом двох місяців.

Tvi