Видавництва змагаються у перевиданні «Таємниці» Юрія Андруховича

Наприкінці березня, після тривалої паузи, знову з’явились у продажу перевидання творів Юрія Андруховича – мемуарний роман «Таємниця» та класика українського постмодернізму «12 обручів». Книжки вийшли друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», наклади кожної з них становлять 5 тисяч примірників. Про це повідомляє прес-служба видавництва.

Цікаво, що минулоріч перевидало «Таємницю» Андруховича видавництво «Фоліо».

Мемуарний роман «Таємниця» – це історія про найпотаємніше з життя Юрія Андруховича, яку він упродовж семи днів розповідав німецькому журналісту Еґону Альту. Свідком цих розмов був лише диктофон. Через деякий час після закінчення інтерв’ю журналіст загинув, а із розшифрованих диктофонних записів виринув герой книги, який викликає симпатію своєю опозиційністю, спрагою життя, іронічно-зворушливим ставленням до Центрально-Східної Європи, здатністю щиро захоплюватися всім геніальним та всіма геніями світу. Орфей-Андрухович нітрохи не змінився, хіба що став старшим.

 

Сюжет роману «12 обручів» рухається разом із австрійським фотографом Карл-Йозеф Цумбрунненом незвичним маршрутом Відень-Львів-Карпати-потойбіччя. Він відчуває нездоланний потяг до цих гір, де зустрічає перекладачку з німецької, «жінку в пошуку» пані Рому, не позбавленого алкогольного шарму її теперішнього чоловіка поета Артура Пепу. Усі вони – відображення України, відчуженої й віддаленої від західного світу, загубленої частини Європи. Позаду, поміж і всередині цих людей – вічні пошуки щастя, а попереду, як і завжди, – невблаганна смерть.

 

Останнім часом шанувальникам творчості Юрія Андруховича було дуже важко знайти у продажу бодай примірник одних з найвідоміших книжок класика сучасної літератури, проте вже зараз усі охочі можуть мати у власній бібліотеці найпотаємнішу «Таємницю» з життя патріарха та подивитись у дзеркало власної душі з «12 обручами».

Друг Читача