Вистави за романом Ганни Герман та Марії Матіос отримали театральну премію

В Івано-Франківській області з нагоди Міжнародного дня театру нагородили лауреатів обласної премії в галузі театрального мистецтва ім. Віталія Смоляка.

Як повідомили в облдержадміністрації в четвер, 28 березня, дипломи та відзнаки лауреатам на сцені Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Івана Франка вручив начальник управління культури, національностей та релігій обладміністрації Володимир Федорак.

За найкращу режисерську роботу премію отримала доцент Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, автор сценарію і режисер-постановник вистави молодіжного поетичного театру “ПовертайДоСвогоЗвідтіля” (“Повертайся до своїх витоків” – ред.) за романом екс-радниці президента України, народного депутата Ганни Герман “Піраміди невидимі” Надія Грицан.

У номінації “Акторська робота” нагороджений народний артист України Юрій Суржа за роль брата Лоренцо в трагедії Вільяма Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, а в номінації “сценографічні роботи” – директор та художній керівник Івано-Франківського облмуздрамтеатру Ростислав Держипільський за сценографію до вистави “…Майже ніколи не навпаки” за однойменною книгою Марії Матіос.

Лауреатом у номінації “Театральна вистава” став спектакль “Земля” за твором Ольги Кобилянської в постановці Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. Івана Озаркевича (автор інсценізації та режисер-постановник Дмитро Чіборак).

Премія ім. Смоляка затверджена розпорядженням Івано-Франківської обладміністрації від 27 грудня 2001 року і є найвищою в області відзнакою за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва на Прикарпатті і в Україні. Вона присуджується у номінаціях “Театральна вистава”, “Режисерська робота”, “Акторська робота”, “Сценографічні роботи”.

На здобуття премії надають нові творчі роботи, оприлюднені у завершеному вигляді протягом двох останніх років. Лауреатів визначають щороку до Міжнародного дня театру і нагороджують дипломом, почесним знаком та грошовою премією.

Віталій Смоляк (1915-1982) – актор і режисер, народний артист УРСР, з 1974 року працював головним режисером театру в Івано-Франківську.

Як повідомлялося, наприкінці квітня 2012 року в Івано-Франківську відбулася прем’єра вистави за романом Герман “Піраміди невидимі”. У травні 2012 року Івано-Франківський молодий “Поетичний театр” представив у Києві прем’єрний спектакль за романом Герман.

Newsru.ua