«ДАПАШЛІВИ» наступного тижня: «Тканина віршів», «Кіт у чоботях», «Дон Кіхот. 1938» та кілька лекцій

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця.

 

У суботу, 23 березня, театр «Каскадер» запрошує на виставу «Кіт у чоботях», заходити треба сюди.

 

У неділю, 24 березняІнтелігентна московська сім’я зовні має цілком  благопристойний «фасад». Але близькі люди в ній вже давно стали чужими один одному. В цьому «благородному сімействі» назріває скандал: з’ясовується, що зовсім юна незаміжня дочка-піаністка чекає дитину. Протягує обірвані ниточки тепла і розуміння між батьками і дітьми бабуся – людина мудра і тонка, чия молодість пройшла в Петрограді епохи декадансу. Бабуся буквально шокує всіх розповідями про заборонені плоди богемного життя: кохання утрьох, куріння опіуму, оргіазм. Загалом, про таку бабусю можна лише мріяти! Вона перетворить цей манірний дім на веселу божевільню, викине декілька запаморочливих фортелів і врешті-решт зробить все, щоб з’єднати люблячі серця.
Заходьте на «Афінські вечори» сюди.

 

У понеділок, 25 березня, якщо ви не встигли на «Тканину віршів», у вас ще є шанс – виставка ілюстрацій Вікторії Черняхівської затримається в Музеї Тичини щонайменше на тиждень. Глядачам так сподобались незвичайні текстильні ілюстрації до віршів, що дирекція вирішила на певний час залишити експозицію в музеї.

На відкриття «Тканини віршів» завітало близько половини «вишитих» поетів, не пропустіть можливості і ви.

 

У вівторок, 26 березня,  дізнайтеся про наші шанси вступу в Євросоюз – у цей день відбудеться зустріч з президентом Центру європейської стратегії demosEUROPA Павелом Свєбодою. Тема зустрічі «Майбутнє Європи і український євроінтеграційний контекст».

Павел Свєбода – президент та один із засновників Центру європейської стратегії demosEUROPA. Випускник Лондонської школи економіки і Лондонського університету. Радник президента Республіки Польща з питань ЄС у 1996-2000 роках, згодом – керівник Управління з питань європейської інтеграції в Канцелярії президента Польщі.
У 2001–2006 роках очолював департамент ЄС у Міністерстві закордонних справ своєї країни, відповідав за питання. пов’язані з переговорами про вступ до ЄС, пізніше займався інституційними реформами й переговорами щодо нової Багаторічної фінансової перспективи ЄС.

 

У середу, 27 березня, зазирніть на лекцію-розмову навколо книжки «Князі Радзивіли».

Книжка «Князі Радзивіли», яку підготувало видавництво «Балтія-Друк», присвячена князівському роду Радзивілів, їхньому вкладу в історію та культуру України, Литви, Білорусі. У цьому міжнародному проекті взяли участь провідні історики цих країн.

Під час зустрічі український автор книги «Князі Радзивіли» – Володимир Александрович – розповість про родину Радзивілів, без представників якої не обходиться жоден сюжет з історії Великого князівства Литовського.

 

У четвер, 28 березня, є можливість потрапити на цікавезну панельну дискусію «Дерадянізація: досвід Естонії і чому дерадянізація вкрай необхідна для сучасної України»,

Журнал «Український тиждень» продовжує серію панельних дискусій за участю політиків та експертів на актуальні суспільно-політичні й соціально-економічні теми.
На черговій зустрічі буде обговорено, як Естонії вдалося успішно пройти шлях розриву з тоталітарним спадком та подолання практик радянського минулого, реформування всіх сфер життя у напрямку розбудови держави на базі національних і європейських цінностей, чому Україна так досі й не здійснила всеохопної де радянізації та якою вона могла б бути.

Головні доповідачі:
Ерккі Баховскі – прес-секретар представництва Єврокомісії в Естонії, член Естонського інституту зовнішньої політики, провідний естонський журналіст.
Ігор Лосєв – доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія».
У дискусії візьмуть участь також представники парламентських політичних сил.

 

У п’ятницю, 29 березня,  вистава «Дон Кіхот. 1938». Автор: Михайло Булгаков (по Мігелю Сервантесу)

Цей спектакль – як якась паралель, проведена між двома особистостями: героєм п’єси Михайла Булгакова – Дон Кіхотом – і самим письменником, які жили в різні століття. Але долі, однак, їх схожі і тісно переплетені.
Дон Кіхот йшов по крутій дорозі лицарства, зневажаючи земні блага … але не честь! За кого він мстив, вступаючи в бій з велетнями, які всіх так дратували? Він заступався за слабких і скривджених! Якщо бачив десь зло, йшов на смертельну сутичку, щоб перемогти чудовиськ злості і злочинів!
Його мета світла – всім зробити добро і нікому не заподіяти зла.
Докладніше дізнаєтеся осьдечки.

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».