«ДАПАШЛІВИ» наступного тижня: “Монологи вагіни”, муза для поета та “Неділя нямликів і хлюсів”

 Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця.

 

У суботу, 16 березня,   заходьте на виставу «Монологи вагіни», якщо ви ще не. П’єса Ів Інслер – продукт переробки більш двохсот інтерв’ю. Правда-матка виливається бурхливим потоком одкровень на слизьку тему. Але авторська воля прокладає жорстке русло для цих селевих вод розчулення і відчаю, переносячи «Монологи вагіни» з гетто психології та гінекології в Аркадію чистого мистецтва, не мутне оскаженілим фемінізмом. І тому в західних постановках сяяли Вайнона Райдер, Інгеборге Дапкунайте, Сельма Хейек, Вупі Голдберг, Гленн Клоз і Сьюзен Сарандон. Байдужих немає. Будь-який глядач або сам є володарем «органу, що говорить», або стикався з ним не раз. Це буде тут.


У неділю, 17 березня, у столичній букарні «Бабуїн» (вул. Симона Петлюри, 10) письменниця Леся Воронина й художниця Катерина Штанко розкажуть найменшим читачам все, що вони знають про фантастичні пригоди, в «Неділю нямликів і хлюсів». На дітлахів, котрі й досі вірять у дива, чекає справжнє свято – секрети нямликової магії, майстер-клас із виготовлення балакучих квітів, стіногризів, діркокрутів, перевертайчиків, плавунців, не кажучи вже про нямликів; а ще чарівне меню і спеціальний гість – пані Ґава! Також зверніть увагу, що на всіх-всіх дівчаток із найменням Мар’яна чекатиме сюрприз! Вхід вільний.


У понеділок, 18 березня, забігайте на зустріч з французьким письменником російського походження Андреєм Макіним.

Андрей Макін народився у 1957 році у Красноярську, дитинство та юнацькі роки провів у дитячому будинку, але дуже рано познайомився з мовою Мольєра завдяки своїй французькій бабусі (яка, можливо, була лише другом родини). Філолог за освітою. У віці 30 років він втікає з СРСР та отримує статус політичного біженця у Франції. У 1995 році з публікацією роману «Французький заповіт» приходить визнання його таланту – роман отримує відразу три важливі французькі літературні премії: Гонкур, премію Медічі та Гонкур ліцеїстів. Заходьте до книгарні «Є» о 18-00.

 

У вівторок, 19 березня,  можливо вам сподобається ці виставка. PinchukArtCentre представляє першу персональну виставку в Україні Джейка та Діноса Чепменів під назвою «Курча». Проект побудований довкола нової масштабної інсталяції художників «Усе зло світу» (2013), що формує цілісний погляд на головні теми творчості братів – Голокост, жорстокості та смерть. Також, виставка включає в сеье відомі арт-об’єкти Чепменів, гостре почуття гумору та неприборкана агресія яких провокують конфлікт та піддають сумніву табу, що існують у сучасному світі.

Детальніше.

У середу, 20 березня,  любителі фотографії будуть приємно вражені.

Незвичайний підхід Адемайта миттєво виділяє автора з довгого списку прихильників незмінно трендової чорно-білої фотографії. Він не схожий на інших майстрів-анімалістів. Унікальний вибір автора на користь тварин у зоопарку, що виступають моделями для його дивовижних за своєю експресією портретів. Красі диких тварин в їхньому природному середовищі Вольф Адемайт воліє характер у виразах облич своїх об’єктів зйомки, це, якщо завгодно, портрети тварин. Його роботи не просто відображають побачене, подібну художність образів швидше очікуєш від портретів людей.

 

 

У четвер, 21 березня,  на день поезії, дізнайтеся, як потрапити на підпільні поетичні бої. Їхній організатор – Дмитро Лазуткін. Поетичний поєдинок відбудеться 21 березня, у День поезії. Учасниками бійки стануть: Богдан-Олег Горобчук, Олег Коцарев, Анатолій Хромов та Олег Побережний.

Те, що це буде суто чоловіча бійка, не випадковість. Саме 21 березня стане відомо ім’я переможниці фотоконкурсу «Муза для Поета» (голосувати за претенденток можна тут і тут). За серце прекрасної дами і змагатимуться поети. Її прихильний погляд, здатність надихати стане для них найкращим подарунком.

Детальніше тут

 

У п’ятницю, 22 березня,  зайдіть на виставу «Марія» (Коли розлучаються двоє…). Виконавиця: нар. арт. України, лауреат Міжнародної театральної премії ім. Марії Заньковецької Лариса Кадирова. Вистава присвячується пам’яті великої української актриси Марії Заньковецької.

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».