Український письменник – серед основних претендентів на «Русскую премию»

У довгий список конкурсу для російськомовних літераторів, які проживають поза Росії, потрапили твори 33 письменників і поетів з 15 країн світу.

Оголошено довгий список за підсумками 2012 конкурсу «Російська премія», який підтримує російськомовних письменників і поетів, що живуть за кордоном. Боротися за перемогу в трьох номінаціях конкурсу, «Велика проза», «Мала проза», «Поезія» будуть 33 літератора з 15 країн світу. Як повідомили в оргкомітеті конкурсу інформаційному агентству Regnum, у нинішньому році надійшло 416 заявок, причому більше 150 з них – від українських авторів. Далі за популярністю йдуть Казахстан, США, Ізраїль та Білорусь.

За перемогу в номінації «Мала проза» битимуться 13 письменників з 7 країн. У конкурсі романів змагаються 9 авторів, серед яких Андрій Жвалевський, Євгенія Пастернак (Білорусія, «Я хочу в школу!»), Євген Клюєв (Данія, «Translit: роман-петля»), Віктор Солодчук (Україна, «Совпалич»), Алекс Тарн (Ізраїль, «О-О»). У номінації «Поезія» в числі дев’яти конкурсантів виявилися Лев Рахліс (США, «По веселці – пішки. Для дітей і дорослих»), Станіслав Лі, (Казахстан, «Осіннє сонце»), Григорій Стариковський, (США, «Левити та співачки»).

У нинішньому році було висунуто 11 номінантів на спеціальний приз оргкомітету та журі конкурсу «За внесок у розвиток і збереження традицій російської культури за межами Російської Федерації». Ця нагорода призначена для творців культурних центрів, фондів, архівів, видавництв і видань, організаторів найуспішніших фестивалів, форумів та конференцій в російському зарубіжжі.

У журі під головуванням головного редактора журналу «Знамя» Сергія Чуприніна увійшли поети, письменники та літературні критики з Росії, Естонії, Німеччини і України.

Започаткований в 2005 році, міжнародний літературний конкурс «Російська Премія», на думку експертного співтовариства, є однією з п’яти найпрестижніших російських літературних премій. Офіційний партнер конкурсу – Президентський центр Єльцина.

Шорт-лист конкурсу оголосять 2 квітня, а 25 квітня вже у восьмий раз в Москві пройде церемонія нагородження лауреатів «Руської премії».

Pro-books