Про Януковича написали майже пригодницький роман

У видавництві “Фоліо” опублікована чергова книга Володимира Чередниченко про Віктора Януковича. Вона так і називається “Віктор Янукович”, – повідомляє в своєму блозі відомий журналіст і письменник Сергій Руденко.

Серед героїв книги, крім Януковича, також Михайло Добкін, Дмитро Медведєв, Леонід Кучма, Сергій Тігіпко, Віктор Пшонка, Анатолій Присяжнюк, Віталій Захарченко.

У книзі 47 історій на 250 сторінках. Наклад 1500 примірників.

“Про Януковича-мисливця ходять легенди. Цьому захопленню Віктора Федоровича Чередниченко присвятив окрему розповідь – “Полювання на вовків”. У ній Янукович разом із єгерем, його синами та головою Великоновоселківської районної адміністрації Валерієм Широю влаштовує облаву на вовків. Мисливські нотатки зайве переповідати. Краще – процитувати”, – пише Сергій Руденко і наводить витяги з деяких історій.

“Коли в один із наймальовничіших районів Донеччини – Великоновосілківський – приходить золота осінь, а з нею і сезон полювання, місцеві жителі знають: не десь у кабінетах, а прямо тут, у степу, на узліссі найбільшого в цих краях Шайтанського лісу, можна буде побачити Віктора Федоровича Януковича, статну, енергійну людину в камуфляжній формі, з рушницею в руках. Залишивши свій джип біля будиночка лісника, діловито обходить околиці, немов цікавиться, що ж нового сталося в цьому куточку природи за час його відсутності…”(с.12).

“…Промайнула непрохана думка про те, що є в полюванні якийсь елемент жорстокості, але ж існує біда, яку несуть сірі розбійники, тому і потрібно стежити за їх чисельністю. Віктор Федорович міцніше стиснув свою п’ятизарядну “беррету”, і її холодний метал, здавалося, додав мисливцеві холоднокровності і упевненості в собі”(с. 14).

“…- Ну, сьогодні Федорович перевершив самого себе. З ходу сірого монстра уклав…

– Така людина, – посміхнувся Валерій Шира. – Зупинити його неможливо. Скільки років з ним знайомий, але не перестаю дивуватися. Інтелігент вищої проби, доктор наук, але може ось так, плечем до плеча з усіма… Сам іде в загороду, не під’їжджає… “(с. 15).

“У образі ліричного героя-мрійника постає у книзі харківський губернатор Михайло Добкін. Оповідь йде про підписання угод у Харкові Дмитром Медвєдєвим і Віктором Януковичем у квітні 2010 року”, – пише Руденко і цитує творіння Чередниченка.

“За вікном ледь почало світати, а губернатор Харківської області Михайло Добкін вже був на ногах. Цього ранку йому не спалося. Пройшов на кухню, заварив чашку міцної кави, і, випивши, відчув душевну рівновагу, і думки стали просвітленими. Попереду – незвичайний трудовий день. Саме сьогодні, двадцять першого квітня, у Харкові відбудеться зустріч президентів України і Росії.

Михайло Добкін сів за письмовий стіл, перегорнув документи, ще раз уважно переглянув програму робочого дня. Здається, все нормально, розписано як по нотах.

Точно в призначений час під’їхав службовий автомобіль. Проїжджаючи вранці по тихих вулицях, губернатор уявляв, як місто поступово заповнюється людьми, як вони, стоячи біля узбіч доріг, будуть вітати машини глав держав, що прямують до місця переговорів…” (с. 153).

“Коли президенти закінчили переговори, вийшли до журналістів, їхні обличчя сяяли. Медведєв загадково посміхався, а Янукович відчував себе полководцем, що успішно завершив військову операцію…”(с. 156).

“Михайло Добкін думав у ці хвилини про те, що справжнє усвідомлення того, що сталося, прийде тільки завтра, післязавтра, в наступні дні і місяці…” (с. 158).

“Втім, вся велич постаті Віктора Януковича відкривається в описі робочої наради після святкування 20-річчя Незалежності. На ньому обговорювали новий Кримінально-процесуальний кодекс. Присутні всі високопосадовці”, – зазначає журналіст.

“…Янукович затримав важкий погляд на віце-прем’єрі, міністрі соціальної політики Сергієві Тігіпку:

– Ось мені, Сергій Леонідович, цікаво: ким ви себе відчуваєте? Як і раніше, реформатором?..

Тігіпко затримався з відповіддю.

– А ви? – Президент звернувся до Генерального прокурора.

– Я, Вікторе Федоровичу, відчуваю себе конем! – відгукнувся Пшонка. – Не вище робочої, – уточнив, – конячки… Я знаю своє місце.

Президент перевів погляд знову на Тігіпка і кілька секунд мовчки дивився віце-прем’єр-міністру в очі.

– Сергію Леонідовичу, а як ви ставитеся до моєї ідеї не позбавляти людей волі за скоєння економічних злочинів? – запитав Янукович.

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко відреагував правильно.

– Це добре, що вводяться поняття “домашній арешт” і “особисте зобов’язання”. Добре, що по економічних злочинах пропонується застосовувати заставу. Добре, що допити і очні ставки при необхідності будуть проводитися дистанційно по скайпу…”(с. 212).

Нагадаємо, в листопаді 2011 року в дніпропетровському видавництві “Моноліт” вийшла книжка Чередниченка “Національна ідея”, присвячена Януковичу.