Молоді націоналісти фотографувалися напівголими і читали «Заповіт» на Говерлі

«Заповіт» Шевченка з вершини Говерли читали хлопці з організації «Молодіжний націоналістичний конгрес». Під час екстремального походу, який присвятили річниці з дня народження Кобзаря, шестеро учасників три дні ходили засніженими горами, ночували без наметів, а перед прочитанням «Заповіту» зробили собі фотографії у напівоголеному вигляді.

.

«Ми планували пройти весь Чорногірський хребет, але піднявшись на гору Піп Іван, зрозуміли, що далі пересуватися неможливо, бо через хуртовину видимість була лише на відстані простягнутої руки. Переночували в розваленій обсерваторії, наступного дня спустилися, і почали підйом з іншого боку хребта – від бази Заросляк», – розповідає Gazeta.ua керівник акції Іван Кізюк.

.

Подібні походи до річниці Шевченка націоналісти організовують шостий рік поспіль. Щоразу не беруть з собою наметів та ночують у снігах – аби перевірити свою витривалість. Через суворі умови акції дівчат до неї не допускають.

.

«Наступного дня нам вдалося піднятися на Говерлу. Видимість була трохи кращою. Нам вдалося навіть пофотографуватися. Для антуражу хто хотів – роздягнувся. Хоча надворі була мінусова температура і сонце не проглядало. Наприкінці акції четверо її учасників, ставши спиною до спини, одночасно зачитали «Заповіт» Шевченка на чотири сторони світу», – розповідає Кізюк.

Gazeta.ua