В Україні видадуть «Кобзар», ілюстрований дітьми

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка вперше буде видано «Кобзар», ілюстрований дитячими малюнками. Видання побачить світ наступного року.

Відібрали тридцять найкращих художніх робіт школярів з усіх регіонів України у рамках фестивалю «Шлях до Тараса», який зараз триває у Черкасах і присвячений 199 річниці з дня народження українського митця, повідомляє прес-служба фестивалю.

«Нове видання «Кобзаря» буде цікавим та унікальним завдяки малюнкам школярів. Діти дуже тонко розуміють творчість та діяльність Шевченка-поета, художника, громадського діяча», – відзначила голова оргкомітету фестивалю«Шлях до Тараса» Валентина Жуковська.

За словами Валентини Жуковської, на конкурс надійшло понад 350 малюнків та майже 80 декоративних творів з усіх регіонів України. Найактивнішими були школярі з Харківської, Чернівецької, Черкаської, Сумської, Донецької, Луганської та Рівненської областей.

Журі фестивалю відібрало 80 робіт, які представлені на виставці у Черкасах. З числа цих робіт було обрано 12 найкращих, які увійдуть до нового видання «Кобзаря». Загалом до книги увійдуть ще вісім робіт, які оберуть інтернет-користувачі, та десять найкращих малюнків учнів художніх шкіл Черкащини – їх відберуть протягом 2013 року.

Частина малюнків, які не увійдуть до «Кобзаря», буде надрукована у спеціальному календарі, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. У святкових заходах до річниці з дня народження поета, що наразі тривають у Черкасах, беруть участь понад дві тисячі дітей з усіх регіонів України.

Збірка поезії Тараса Шевченка «Кобзар» видавалася близько 130 разів загальним накладом більше 8 мільйонів екземплярів. Ряд творів було перекладено більш ніж 100 мовами.

Газета по-українськи