Влада заробляє на ювілеї Шевченка?

На святкування 200-річчя Тараса Шевченка із бюджету можуть виділити додаткові кошти, на чому наголошує міністр культури Леонід Новохатько. Все через те, що попередня програма заходів виявилась неефективною та недостатньою і було запропоновано низку нових проектів. Між тим, експерти припускають, що і ці ініціативи виявляться неефективними, бо, як і раніше, будуть орієнтовані не на належне вшанування Кобзаря, а на задоволення потреб бізнесу і окремих чиновників.

 

Надто млява підготовка до святкування 200-річного ювілею Тараса Шевченка, за словами Президента України, не на жарт турбує його.

«Мене хвилює байдужість, яка є сьогодні в уряді. У нас не повинно такого бути, щоб ми тягнули до останньої хвилини. Приходьте і показуйте мені, що робиться», – обурювався Віктор Янукович на засіданні громадської гуманітарної ради, присвяченій підготовці заходу в Каневі у середу. Так, зокрема, він наголошував, що від того, наскільки якісно і змістовно буде організована програма святкування, залежатиме не лише моральний та інтелектуальний клімат України, але і зміцнення її іміджу.

Новий міністр культури Леонід Новохатько із такими зауваженнями погоджується, запевняючи, що врахує помилки своїх попередників та забезпечить організацію святкування належним чином. Найперше – через реалізацію указу про додаткові заходи з підготовки ювілею.

«Там є пункти, спрямовані на популяризацію творчості і самої постаті Кобзаря: завершення видання повного зібрання творів, видання Шевченківської енциклопедії, його факсимільних творів. Інший блок – культурно-мистецькі заходи: і Шевченківські читання, і літературний конгрес. Третій блок – приведення до ладу, європейського рівня, всіх музеїв, заповідників, місць, де він перебував», – розтлумачив основні положення такої програми міністр, додавши, що для її виконання у бюджеті навіть заплановані додаткові видатки.

Радіо Свобода