Діти з усього світу декламували вірші Кобзаря

       У передліття 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Національному університеті “Львівська політехніка” сталася унікальна подія: презентація проекту «Українські дітки у світі читають “Кобзар».

Українські діти з усього світу декламували вірші Великого Кобзаря. А відеозаписи виступів маленьких читців, змонтовані у фільм, запросили глядача здійснити віртуальну екскурсію українським всесвітом, провідною зіркою якого є Шевченкове слово.

Водночас Шевченків «Кобзар» читали й всією українська родиною: мами та татусі, бабусі й дідусі. Отже у всіх куточках нашої планети звучить у ці березневі дні Слово Шевченка, котре запросили його в кожну українську родину.

Ця акція охопила 22 країни світу: Україну і Бразилію, Німеччину і Швецію, Іспанію і Португалію, Туреччину, Канаду, Грузію, Словенію, Великобританію, Францію, Латвію, Естонію, Норвегію, Польщу, Молдову, Румунію, Нідерланди, Росію, Туреччину, США –  загалом кожен без винятку куточок світу, де живуть українці.

А спеціальним гостем презентації була Наталія Кличко, громадський діяч і меценат, яка прибула на подію разом із особливими дітками з Києва, які також читатимуть вірші Тараса Шевченка.

      Організатор заходу — Міжнародний  інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Ігор Галущак

“Друг читача”