Іван Драч попросив Януковича зняти фільм за його п’єсою

Іван Драч розповів про похорони Тараса Шевченка у Каневі.

“У нас все сконцентровано на цій горі. Це священа гора нашого народу. Ви знаєте, Вікторе Федоровичу, коли ховали Шевченка, то тут таке ще й робилося. Можна ж собі уявити, що не так багато вірші читали у 1861 році, чи не так багато малюнків Шевченка знали, але знали, що він боровся за людей, за народ, – звернувся до президента Іван Драч під час засідання Громадської гуманітарної ради. – І на цій горі було неймовір’я, тут горіли вогнища, царат намагався організовувати всі свої сили, щоб запобігти, а тут переважно були поляки, польські поміщики. І я оце зробив п’єсу “Гора” й хочу, щоб Олег Бійма зробив з цього телевізійний фільм на 3 частини. Буду просити вашого сприяння в цьому ділі”. Повідомля Газета по-українськи.

Також Іван розповів про причетність Куліша до віршів Шевченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля могили Шевченка Янукович не промовив ні слова до людей

“Думаєте, що Шевченка не редагував ніхто? От його найближчий друг Пантелеймон Куліш боявся, що не пройде якийсь там його вірш і робив це, – сказав Драч. – Ми зараз кажемо “Наша пісня, наша дума не вмре, не загине”, але ж це не слова Шевченка, це слова Куліша. А Шевченко писав: “Наш завзятий, головатий не вмре, не загине”, бо це керівник кубанського війська й він розумів, що тільки зброя, тільки оружно можна стояти навколо українського духу, пісні і держави. Це президентові дуже важливо пам’ятати й знати”.

Також митець наголосив на необхідності створити музей Кирило-Мефодіївського товариства.

“На Подолі є школа, де вчителював Куліш. І там і Костомаров, і Гулак — і всі ці дивовижні люди… І Шевченко тоді не буде видаватися таким дивом, що він народився і наче не було таких людей. Звичайно, він геній, але він народився в такому середовищі, тому ми мусимо зробити такий музей. Та ось губернатор Тулуб Сергій Борисович з роду Кириломефодіївців. Я думаю, він також мусить десь прикластися і якісь свої речі до того всього додати. Це ж конкретика, конкретика…”

Газета по-українськи