Книга Івана Андрусяка потрапила до 250 найкращих дитячих видань світу

Книжка Івана Андрусяка «Вісім днів із життя Бурундука» (серія «Книготерапія») з ілюстраціями Ганни Осадко ввійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2013» (White Ravens 2013). Про це  «Другу Читача» повідомляє прес-офіс видавництва «Грані-Т».

 

«Вісім днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка – сповнена іскрометного гумору й тонкого розуміння дитячої психології історія про реальні проблеми, які хвилюють сучасних школярів. Головний герой, Івась Боднарук, якого у школі кличуть Бурундуком, переживає першу симпатію й перші справжні розчарування, перший гіркий досвід поразки й того, що треба будь-що йти до своєї мети, не хапаючись за «позичену». Книжка вийшла в серії «Книготерапія»; кожну із серійних книжок доповнює фаховий коментар психолога, що допоможе батькам поставитися з розумінням до дитячих проблем, а відтак їх вирішити разом із дитиною. Раніше книжка «Вісім днів із життя Бурундука» ввійшла до короткого списку літературної премії «Книжка року Бі-Бі-Сі 2012».

 

«Білі ворони» (White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу. Каталог вважається одним із ключових орієнтирів у світі дитячої й підліткової літератури і не лише представляє найкращі видання, а й визначає ключові тенденції для видавців, критиків, продавців книжок – і, звісно ж, для маленьких читачів і їхніх батьків. Процес відбору проходить із-поміж 9 тис. книжок, які щорічно надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки з усього світу. Фахівці обирають кілька десятків найкращих і пишуть на них рецензії, які відтак публікуються в «Білих воронах». 250 книжок зі всього світу, що ввійшли до каталогу «Білі ворони», можна побачити на найбільшій дитячій книжковій виставці в Болоньї (Bologna Children’s Book Fair-2013), що відбудеться 25-28 березня в Італії.

 

Нагадаємо, що два роки тому до каталогу «Білі ворони 2011» ввійшла книга Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» (серія «Сучасна дитяча поезія») в ілюструванні художниці Інги Леві.

Друг Читача