Твори Целана та Кобилянської видадуть до Лейпцизького книжкового ярмарку

Чернівецьке видавництво “Книги-ХХІ” готує до друку дві нові книги – вибрану прозу “Valse mélancolique” Ольги Кобилянської та поетичну збірку Пауля Целана “Мак і пам’ять”. Їхня презентація відбудеться у рамках Лейпцизького книжкового ярмарку 14-17 березня 2013 року.

“Valse mélancolique” Ольги Кобилянської (німецькою мовою) з’являється до 150-ліття з дня народження письменниці. Книга містить оповідання, нариси та есе авторки, які свого часу публікувалися в різних німецькомовних друкованих органах, проте, сьогодні є майже недоступними.
Вперше з 1901 року, коли у Німеччині з’явилися її “Kleinrussische Novellen” (“Малоруські новели”), ці тексти можна знову прочитати у вигляді книжки.
Поетична збірка Пауля Целана “Мак і пам’ять” (1952) знаменувала собою поворотний пункт повоєнної німецької лірики й стала символом “поезії після Аушвіцу”.
З неї “Книги – ХХІ” розпочинає публікацію повного зібрання віршів поета. Це буде двомовне (німецько-українське) видання поезії Целана окремими збірками, як вони історично з’являлися за життя автора (а останні з них навіть посмертно).
Перевага такої видавничої стратегії полягає в тому, що читач матиме змогу простежити за внутрішньою еволюцією поета від збірки до збірки, зміною світовідчуття, філософських векторів та естетичних орієнтирів.
У співпраці з перекладачем і науковцем Петром Рихлом видавництво планує щорічно публікувати по одній-дві книги з тим, щоб до 2020 року, коли відзначатиметься сторіччя з дня народження Целана, мати повний корпус його віршів українською мовою.

Сiti.cv.uа