Вийшла книга про Василя Кожелянка

Книгу “Спогад про майбутнє: творчість Василя Кожелянка в сучасних контекстах” презентувала аспірантка ЧНУ Антоніна Аністратенко у Муніципальній бібліотеці імені А. Добрянського. Науково-публіцистичне видання присвячене творчості відомого буковинського письменника і журналіста Василя Кожелянка.

– Книга – науково-публіцистична, – розповіла автор Антоніна Аністратенко. – Спрямована на студентів, аспірантів, науковців, але я також намагалася зробити її читабельною для ширшого кола. Адже це не тільки перше дослідження творчості Василя Кожелянка, але й взагалі – перша книжка, присвячена Кожелянку. Додала також спогади про Василя, вірші, присвячені йому, різні цікавинки. Є у книзі і мій спогад – гадаю, кожен посміхнеться, читаючи його, особливо чернівчани.

Презентація книги (до речі, першої про письменника, який помер 2008 року) стала нагодою нагадати про нього присутнім.

– Мені доводилося спілкуватися з Василем Кожелянком дуже мало, – розповів політолог Ігор Буркут – Тепер, згадуючи можливості, які ми мали і які змарнували, залишається тільки подумати: “Господи, а чим ми займалися, замість того, щоб сісти і поговорити?” Згадую, коли пан Мирослав Лазарук, я і Василь Кожелянко сиділи у парку й обговорювали ще не написаного “Лженострадамуса”. Шкода, що ми того не писали! Василь там сказав куди більше, ніж написано, куди глибше!

Про нього можна багато говорити, але я хотів би сказати як політолог. Василь закінчив філологічний факультет, але за своїм характером мав бути прекрасним політологом. Він дуже глибоко розумів події, які відбувалися у світі.

Мені здається, що з роками у творчості Кожелянка ми знаходитимемо більше, ніж бачимо зараз. Це

Molbuk