«Сімпсони» та «South Park» руйнують дитячу психіку, але хай собі руйнують – їх не заборонять

Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі не забороняла мультсеріалу «Сімпсони», зазначив її голова Василь Костицький, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Мені цей мультфільм не подобається, але рішення ми приймаємо не на основі якихось емоційних уподобань – моїх чи членів комісії, – а згідно із законом. На сьогоднішній день комісія, розглядаючи певну кількість серій цього мультфільму, одну серію перенесла на вечірній час. Це – всі наші заборонні рішення. Тож ми мультфільм «Сімпсони» не забороняли», – сказав Костицький.

При цьому, на його думку, такі мультфільми, як «Сімпсони» і «South Park» («Південний Парк»), руйнують дитячу психіку.

«У «Південному Парку» також була одна серія, щодо якої ми прийняли жорстке рішення, оскільки там мало місце словесне обговорення порнографічних сюжетів. І судові експерти, і наші експерти, і науково-дослідні інститути дитячої психології, соціальної психології вважають, що це порнографія. Тому ми цю серію визнали такою, яка суперечить законодавству України», – зазначив Костицький.

Голова Нацкомісії із захисту суспільної моралі також нагадав, що український журналіст Валентин Коваленко звернувся в комісію з тим, що 29 мультфільмів, які демонструються на вітчизняному ТБ, на його думку, можуть бути шкідливими для українських дітей. У цьому переліку був, зокрема, мультфільм «Маша і Ведмідь».

«Ми ще не завершили цю роботу, але вже оцінили значну частину цих мультфільмів і дійшли висновку, що вони загрози дітям не становлять, зокрема й «Маша і Ведмідь». В Інтернеті поширювалися чутки, що ми збираємося заборонити «Ну, постривай!» – ми взагалі його не розглядали», – розповів Василь Костицький.

Він повідомив, що за 2012 рік комісія оцінила 25 тисяч різних матеріалів: мультфільмів, фотографій, фільмів для дорослих, газет, інтернет-ресурсів. У 2011 році було 14 тис. таких матеріалів.

Костицький заявив, що його особисті емоційні оцінки ніколи не лягають в основу рішень комісії, тому що філософ Мирослав Попович, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк, директор Інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова Геннадій Книшов, керівник Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Шевченка Павло Мовчан та інші не належать до тих, хто будуть голосувати за чиєсь рішення, і у них є своя власна думка.

Крім того, Костицький зазначив, що комісію більше турбують не мультфільми, а насильство серед дітей. Він вказав, що за даними МВС України, в 2012 році в країні було зафіксовано 422 випадки насильницьких злочинів, пов’язаних з репродукцією ситуацій, які черпалися з інформаційних ресурсів.

Зазначимо, в серпні 2012 року Костицький схвалив рішення про перевірку мультфільмів «Губка Боб», «Лунтик», «Маша і Ведмідь», «Телепузики», «Покемони» та «Сімпсони».