«ДАПАШЛІВИ» наступного тижня: Маркес, «Анна Кареніна», Бекет, «Електрокнига» та українська драма

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця.

 

У суботу, 23 лютого,   випадає нагода відвідати виставку «Самураї. Art of War». Це – найбільш масштабна на сьогоднішній день виставка обладунків, мечів, предметів побуту і мистецтва привілейованого стану японського суспільства. Відвідувачі зможуть поринути у світ середньовічної Японії. Виставка охоплює часовий проміжок понад п’ять сотень років. Ви потрапите в надзвичайну атмосферу середньовічного японського замку, побуваєте в ставці воєначальника, буддійському храмі, а також прогуляєтеся по міських кварталах Кіото.  Подробиці тут.


 

У неділю, 24 лютого, проведіть вечір по-мистецьки. Вистава «Чекаючи на Ґодо» за драмою майстра абсурду Семюеля Бекета  у трактуванні Львівського театру імені Курбаса. «Про що завгодно ставлять «Годо» — про диваків, дурнів, філософів. Курбасівці своєчасно підстелили соломку, убезпечивши себе від можливої поразки, поставивши і зігравши… про себе. Про акторів. Про балакучих, суєтних і непосидючих лицедіїв, які жонглюють марними словами й непотрібними предметами. Ще трохи — і вийшов би формений цирк. Але в них є відчуття, коли треба вчасно зупинитися, утримуючи баланс комічним і трагічним» пише Олег Вергеліс, журналіст.

Заходьте сюди.


 

У понеділок, 25 лютого,  відбудеться прес-конференція та подіумна дискусія за результатами австрійського конкурсу для українських драматургів «Говорити про кордони».

ГОВОРИТИ ПРО КОРДОНИ – це театрально-літературний проект, що запрошує авторів підійти до проблеми „Життя у добу (політичних) змін“. Міжнародне журі прочитавши 50 п’єс українських драматургів, обрало переможця. Переможець отримає грошову премію у розмірі 3500 євро. П’єса-переможиця конкурсу ГОВОРИТИ ПРО КОРДОНИ буде презентована у німецькомовному просторі на літературному ярмарку у Ляйпцизі (14 березня 2013 р.), а також в рамках літературного читання у Відні, на яке буде запрошений автор п’єси. Державний театр Карлсруе гарантує прем’єру п’єси-переможиці у театральному сезоні (2013/2014). Хочете дізнатися про переможця раніше за всіх, заходьте сюди.

 

 

У вівторок, 26 лютого,  відбудеться презентація проекту «Електрокнига». Чи може книга існувати паралельно в електронній та паперовій формі? Чи може електронна книга замінити паперову? Чому не може. Чому українці не купують електронних книг? Своїм досвідом та враженнями ділитимуться автори видавництва «Електрокнига»: Аня Гераскіна, Галя Ткачук,  Іра Цілик, Антон Санченко, Яна Дубинянська. Заходьте до книгарні.


 

У середу, 27 лютого,  відбудеться презентація нової книжкової серії «Українська публіцистика».

Першими двома виданнями серії стали книжки Остапа Кривдика (Львів-Київ) та Станіслава Федорчука (Донецьк). «Ужоси українізації» Остапа Кривдика — іронічні й розумні статті про те, навіщо нам Україна, чи може бути футбол національною ідеєю, як убити в собі «помаранчевого лоха», про третю державну мову й ненасильницьку українізацію, євроросіян і москалів, «хохлоцид», громадянську війну і падіння Берлінської стіни. «Демонтаж лицемірства» Станіслава Федорчука — збірник статей, у яких перед читачем постає не лише світ «невідомого Донбасу» та химерна пострадянська дійсність, а й інтелектуальна полеміка щодо вічних питань українського життя, його парадоксів і сподівань.

А буде це тут.

 

 

У четвер, 28 лютого, завітайте на прем’єру «ОЧІ БЛАКИТНОГО СОБАКИ»  (Кіра Малініна за однойменним твором Габрієля Гарсія Маркеса). Неймовірна історія кохання без антракту. Вони зустрілись… уві сні. А потім ще раз… і ще…  І тепер, кожного разу прокинувшись, вони блукають вулицями міста, сподіваючись на зустріч. Здається, вона неминуча, адже у них є пароль, щоб не розминутись, – чудернацькі  слова «очі блакитного собаки». Та чи  зможуть вони відчути одне одного, доторкнутися,  спіймати подих, тепло рук?.. А можливо, вони живуть на різних півкулях планети, у різні часи і епохи, та їхнє  кохання так і залишиться всього лише сном…

Нам з вами сюди.


 

У п’ятницю, 1 березня,  заходьте на виставу «Анна Кареніна» (Хроніка пристрасті і гріха)

«… Без любові видана за особу, набагато старшого за неї, Ганна покохала іншого. Це не легковажна світська інтрижка, а любов глибока, серйозна … »Коли зароджувалася любов, Ганна проникливо говорила Вронському:« Любов … Це слово для мене надто багато значить, набагато більше, ніж ви можете зрозуміти … ». Квитки тут.

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».