Василь Шкляр: Шевченківську премію не обов’язково присуджувати щороку

Письменник, лауреат Шевченківської премії 2011 року Василь Шкляр вважає, що Національну премію слід присуджувати лише тоді, коли з’являється справді яскраве культурне явище. Про це він заявив у коментарі Тиждень.ua.

«Позитивне враження від цьогорічного рішення Шевченківського комітету – це невелика кількість названих лауреатів. Їх усього троє. А бували роки, коли цю нагороду вручали «пакетами». То колективам науковців, котрі написали якийсь підручник чи монографію, то відразу кільком митцям, які зняли фільм чи поставили виставу», – розповів письменник.

За його словами, «комітет чомусь вважав своїм обов’язком дати одну або й кілька премій у кожній номінації».

«Майже ніколи не бралася до уваги головна вимога до творів, які висувалися на премію – щоби твір неодмінно мав широкий суспільний резонанс», – підкреслив він.

«Якщо виходити з цього критерію, то я вважаю, що Шевченківську премію не обов’язково присуджувати щорічно. Це треба робити тільки тоді, коли з’являється справді яскраве літературне чи мистецьке явище», – наголосив Шкляр.

У такому разі, за словами письменника, непотрібно буде утримувати на постійній основі, за рахунок бюджету, таке відомство, як комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка.

Як повідомлялося, цьогорічними лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка стали поет Леонід Горлач, театральний режисер Дмитро Богомазов та художник Петро Печорний.

Тиждень.ua