«Повітряні кулі» Оскара Вайльда виставили на аукціон

На торгах Bonhams, присвячених поетичним рукописам і портретам поетів, з молотка піде рукопис вірша Оскара Вайльда «Les Ballons» («Повітряні кулі»). Як повідомляє Artdaily, це єдиний рукописний примірник цілого вірша, залишений автором.

Вперше «Les Ballons» було опубліковано в 1887 році, однак працювати над ним Вайльд почав у 1883-му в Парижі – він приїхав до столиці Франції після подорожі США і Канадою. У Парижі тоді він прожив з січня по травень. У вірші описується враження поета від дітей, які запускали в саду Тюїльрі повітряні кулі.

При публікації вірша Вайльд практично не вніс в нього ніяких змін. Однак на рукописному варіанті, який буде проданий на Bonhams, немає назви вірша; його Вайльд, мабуть, придумав пізніше.

Рукопис оцінюється у 22-25 тисяч доларів і піде з молотка 8 травня. На сайті аукціонного дому повідомляється, що в цей день пройде друга сесія торгів, де буде розпродаватися колекція Роя Девідса, який протягом 40 років збирав рукописи і портрети поетів. У загальній складності – 10 квітня та 8 травня – будуть продані 500 лотів, які коштують від 600 доларів до 70 тисяч.

Відомо, що з молотка підуть рукописи Шарлоти Бронте, Т.С. Еліота, Теда Хьюза і Сильвії Плат, проте яких саме творів, поки не уточнюється. Каталог всіх лотів на сайті Bonhams буде опублікований приблизно за місяць до торгів.

Lenta.ru