«ДАПАШЛІВИ» наступного тижня: Ніч Еротичної Поезії, Оксана Забужко, День Святого Валентина та «Історія найдавніших книг Русі»

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця.

 

У суботу, 9 лютого, відбудеться акція “Картографія” за мотивами книжки Оксани Забужко «З мапи книг і людей».У акції візьмуть участь герої та коментатори книжки: Юрій Макаров, Вадим Скуратівський, Віра Агеєва, Олесь Доній, Володимир Єрмоленко (дискусія); а також Ростислав Лужецький (живопис, фото);  гурт Сестри Тельнюк (пісні на вірші Оксани Забужко). Для всіх охочих і зацікавлених (відкритий мікрофон).

 

 

У неділю, 10 лютого, завітайте на День Святого Валентина для дітей сюди.

 

 

У понеділок, 11 лютого, можна подивитися виставу «РІЗДВЯНА ПІСНЯ У ПРОЗІ» за Ч.Діккенсом, де ви зможете поринути у світ захоплюючої казки, що давно стала класикою зимової пори, символом Різдва і Нового року – «Різдвяна пісня у прозі» Чарльза Діккенса!.. А сучасне прочитання засобами театру з відеоінсталяціями в режимі реального часу, LED-костюмами, живою музикою надає їй особливої магічної атмосфери.

Вам сюди.

 

 

У вівторок, 12 лютого, відбудеться прем’єра п’єси «Урус-Шайтан». Про нього пишуть книги, про нього знімають кіно, йому споруджують пам’ятники, його зображують на картинах, про нього співають пісні і він – один з найбільш яскравих історичних персонажів. Все це про легендарного кошового отамана Запорізької Січі Івана Сірка. Саме цьому народному герою присвячена нова постановка режисера Ігоря Афанасьєва. В основу вистави лягла сюжет його книги «Урус-шайтан» або «Байки про Сірка – кошового отамана, шевальє д’Артаньяна і турецького султана». Заходьте.

 

 

У середу, 13 лютого,  відбудеться лекція Валерія Лисенка «Історія найдавніших книг Русі». Нотувати інформацію люди почали ще багато тисяч років тому: камінь, глиняні таблички, папірус, пізніше пергамент та папір були носіями писемних свідчень про тогочасні події. Книги — одне з найважливіших джерел отримання історичних даних. Але як і все, що має цінність, книги викликали суперечності, були об’єктом всіляких маніпуляцій, навколо них вирували конфлікти… Лекція «Історія найдавніших книг Русі» розкриє таємниці писемних пам’яток княжої доби. Заходьте до книгарні «Є» на 18-ту.

 

У четвер, 14 лютого, дітям буде цікаво відвідати виставу «Снігова королева». Колись злий та могутній троль зробив криве дзеркало, що усе прекрасне відображало як смішне і огидне. Дзеркало розбилося, і міріади гострих скалків розлетілися по світу, потрапляючи людям в очі та серця. Так починається одна з найчарівніших казок, що супроводжують нас усе життя, відкриваючи нові й нові істини. Мудрий казкар Ганс-Христіа Андерсен створив поетичну притчу про вірність і людяність, силу і мужність, про по-дитячому щире серце, якому не страшні крижані чари могутньої Снігової Королеви. Зворушлива історія про мандри маленької Герди дає дітям і дорослим урок терпіння, витривалості та незламної діяльної віри. Це тут.

А дорослим переконливо радимо сходити на Ніч Еротичної Поезії, яка проходитиме з еротичними віршами та музикою. Докладніше – тут.

 

 

 

У п’ятницю, 15 лютого, видавництво «Темпора» запрошує на підбиття підсумків конкурсу художнього репортажу «Самовидець». Члени журі, Андрій Бондар, Антон Санченко та Тетяна Трофименко, оголосять переможця конкурсу й говоритимуть про сучасну художню репортажистику в Україні та за кордоном. Як має виглядати справжній художній репортаж? Чим він відрізняється від журналістики та мандрівних нотаток? Як знайти гарну тему? Як вдало її розкрити? Більше – тут.

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».