Віра Вовк та Ліда Палій стали лауреатами «Глодоського скарбу»

Віра Вовк

Всьоме у квітні відбудеться нагородження лауреатів Мистецької премії «Глодоський скарб» за 2013 рік. Ними стали відомі українські письменниці Віра Вовк (Бразилія) та Ліда Палій (Канада).

Премія виникла 2007 року як грант від отримання Національної премії України імені Т.Г.Шевченка 2006 року письменником, головним редактором журналу «Кур’єр Кривбасу» Григорієм Гусейновим, фундатором Мистецької премії. За цей час лауреатами стали бандурист Тарас Компаніченко, письменники Віктор Неборак, Емма Андієвська, Кость Москалець, скрипалька Мирослава Которович, співак Андрій Бондаренко. Кожен з них одержав винагороду у сумі п’ятнадцять тисяч гривень.

Крім того, щоразу лауреат їздив у знакові місця в Україні. Поїздки відбувалися на Кіровоградщину, зокрема на батьківщину поета Євгена Маланюка, у Новоархангельськ; на Миколаївщину, в козацьку Мигію та в село Кумарі, на батьківщину письменника Миколи Вінграновського; на Черкащину, у Шполянський район; на Полтавщину, у місто Лубни та село Тарандинці, на батьківщину поета Василя Симоненка; на Волинь, у місто Луцьк, на батьківщину Лесі Українки; на Рівненщину, в Острозьку академію.

Цього року передбачається поїздка на Вінниччину.