Вікіпедія знищила біографічну літературу

Провідний автор біографій, зокрема Шеллі і Колріджа, біограф Річард Холмс, а також Клер Томалін, який недавно видав книжку про життя Чарльза Діккенса, обговорили цими вихідними питання інтернету та розвитку Вікіпедії і те, чи вони дійсно викликали кризу у жанрі сучасної біографії. Про це пише The Guardian.

 

Конференція в Університеті Східної Англії збирає біографів та вчених з усього світу, щоб обговорити майбутнє біографії. Продажі біографій різко впали в останні роки.

«Чи може біографія розвиватися, щоб відповідати нашим поточним вимогам? Чи інтернет убив попит на авторитетні біографічні дослідження? Чи в часи мемуарів знаменитостей кого-небудь ще хвилює те, що їв Шекспір на сніданок?», – запитала у організатора конференції Кетрін Голівел, студентка університету.

 

Голівел вважає, що відбулося зрушення біографії від традиційного життєпису до того, що вона називає «частковим життям», оповіді, які зображують цілі групи осіб, конкретні події або час. Останнім часом основні науково-популярні британські премії отримують саме такі книги, а не біографії від народження до смерті.

Іншими словами, зараз бути літописцем життя не достатньо для успіху.

The Guardian