Василь Шкляр сподівається отримати Шевченківську премію, від якої він відмовився

Письменник Василь Шкляр не відмовлявся від Національної премії імені Шевченка за роман «Чорний ворон», просто він хоче взяти цю премію з достойних рук. Про нещодавно на прес-конференції повідомив письменник Роман Коваль. Захід відбулась з нагоди висунення книжки Романа Коваля «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею» на здобуття Шевченківської премії.

Нагадаємо, у 2011 році Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича із заявою, де попросив перенести це нагородження: «Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника».

«Він її виборов, й є відповідне рішення про присудження премії, просто нема указу президента»,– зазначив Роман Коваль. За його словами, Шкляр поставив свою політичну умову, однак Табачник залишився на своїй посаді.

На питання про те, чи є престижним нині таке нагородження, сам Василь Шкляр відповів:«Звісно, це престиж, це оцінка твоєї праці. Для мене було дуже важливим присудження найвищої національної премії за книжку про повстанську боротьбу, це певне визнання цих героїв, адже вони, зокрема, отамани Холодного Яру досі не визнані борцям за волю України, як і УПА».

Він розповів, що до комітету, який присуджує премію, входять люди, які викликають повагу – це і Іван Драч, і Марія Стефюк, і Роман Балаян, і Василь Герасим’юк, і Сергій Якутович.

«Я отримаю Шевченківську премію. Але для цього буде відповідний час, місце, інші особистості»,– наголосив письменник.