Донеччани хочуть розмовляти українською мовою

Нещодавно в Донецькій обласній бібліотеці для юнацтва пройшло шосте засідання Українського розмовного клубу, створеного місцевими активістами Руху добровольців «Простір Свободи». На цей раз темою, навколо якої велася жвава розмова, було кіно, його історія та безпосередньо український кінематограф.

Веселим і цікавим вийшов імпровізований «кінофестиваль» у виконанні учасників зустрічі, які розбилися на команди, кожна з яких представила свою версію відомого кіношного епізоду в одній із заданих стилістик: Голлівуду, індійського Боллівуду, мексиканського «мильного» серіалу і японського філософського андеграунду.


Головний організатор і модератор розмовного клубу, молодий донецький історик, член Ради засновників Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді, постійний громадський кореспондент всеукраїнської газети «День» Сергій Стуканов говорить, що створити клуб його підштовхнуло бажання об’єднати людей, охочих розмовляти українською мовою. У Донецьку переважаючим в повсякденному житті мовою спілкування є російська, і деяким складно буває звернутися до оточуючих рідною мовою, деякі просто бояться бути незрозумілими. У розмовному ж клубі всі однодумці, незалежно від віку та соціального статусу. Наймолодшому учаснику всього три роки, але малюк із задоволенням відвідує клуб разом з батьками.

Перевага розмовного клубу – це взаємна доброзичливість. Неважливо, на якому рівні людина володіє мовою, тут йому завжди допоможуть, підкажуть, тактовно поправлять, якщо в розмові була допущена помилка і вжито русизм.

З кожною новою зустріччю Український розмовний клуб стає все більш численним. Починалося з 15 осіб – тепер на україномовні «вечорниці» приходить понад три десятки учасників. За час існування клубу (а розпочав він свою діяльність у грудні минулого року) його члени навчилися майструвати ялинкові прикраси, розучили колядки, поставили вертеп, на День Соборності влаштували інтелектуальні ігри, провели живу невимушену дискусію на тему «Що таке любов». І попереду ще маса нових тем для зустрічей, спілкування та активного дозвілля.

Зустрічі розмовного клубу проходять кожен вівторок о 19:00 в читальному залі Донецької обласної бібліотеки для юнацтва, бульвар Шевченка, 3. Взяти участь у розмовному клубі можуть усі бажаючі, вхід вільний. Більш того – господарі клубу всіх гостей і завсідників завжди пригостять чаєм і печивом.

За матеріалами 062Донецк