Видавництво Старого Лева: «У центрі стратегії книговидавництва – борщ»

Видавництво Старого Лева” у середу, 6 лютого, на організованому ним прес-борщі у приміщенні Першої Грильової Ресторації “М’яса та Справедливості” (вул. Валова, 20, Бернардинський дворик) презентувало нову стратегію розвитку книговидавичої справи в Україні, у центрі якої… український борщ. Письменниця, головний редактор видавництва Маряна Савка оприлюднила Маніфест Українського Борщу”. Український автор, українська мова, український перекладач, ілюстратор, покупець, читач – ось складові успішної і поживної книги в Україні. Адже найкраще смакують рідні страви – книжки, приготовлені з національних продуктів.

Про це повідомляє прес-служба видавництва.

Криза мобілізує, переконаний Старий Лев, а тяжка економічна, ідеологічна, політична та соціальна ситуація в країні – не привід ховати голову в пісок і обирати тактику перечекання. Навпаки, це – час для дій і ризику. Таку позицію «Видавництво Старого Лева» не лише декларує, а й активно втілює в життя. У той час, коли українські книги вилучають із шкільної програми, а українське книговидання намагаються зробити неконкурентноздатним та тотально збитковим, Старий Лев за минулий рік видав вдвічі більше книг, ніж за 2011. Цьогоріч видавництво підняло планку ще вище – протягом 2013 року світ побачить понад 50 книг, серед яких «Як не заблукати в павутині» Тетяни Щербаченко, яка присвячена проблемі інтернет-безпеки дітей, збірка оповідань «Мама по скайпу» на тему комунікаційного розриву між дітьми і дорослими, які виїхали на заробітки, «Дідо-Всевідо» Олександра Гавроша з унікальними ілюстраціями Світлани Фесенко… Лев започатковує нову серію – «Казки зі всього світу», першою ластівкою якого стануть «Українські казки».

Видавництво продовжує знайомити Україну з найкращими світовими авторами, які пишуть для дітей. Зі своїми українськими читачами під час Міжнародного дитячого фестивалю (16-19 травня), який щорічно проходить у Львові, познайомиться відомий на весь світ британський дитячий письменник Іан Вайброу, автор серії про пригоди Малого Вовчика, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Ще один зірковий гість, який відкриє для себе Україну на запрошення Старого Лева, — Джеремі Стронг, ім’я якого говорить саме за себе. Він приїде разом з дружиною на вересневий Форум видавців (11-15 вересня).

Старий Лев продовжує відкривати українську книжку світові. 14-15 березня він презентувати свій доробок і авторів на одному з найбільших європейських книжкових ярмарків у м. Ляйпцигу (Німеччина). А 25-28 березня українське видавництво вперше стане гостем головної світової події в царині дитячої книги – Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги, який відбувається щорічно з 1964 року.

Ще одна добра новина: Лев посприяв тому, що весною в прокат вийде чудова українська стрічка для дітей та юнацтва — Іван Сила. Кілька років тому у «Видавництві Старого Лева» вийшов роман Олександра Гавроша про пригоди українського силача. Саме ця книга потрапила до рук Віктору Андрієнку й надихнула його на зйомки фільму.

Працює видавництво і над соціальними проектами. Незабаром стартує соціальна програма, започаткова ним, – «Немає чужих дітей», спрямована на виховання соціальних навичок у дітей, що виросли у дитячих будинках та інтернатах. Найближчим часом вийде у світ книжка Старого Лева, видана шрифтом Брайля, «Казки дідуся Гурама».

Друг Читача