Створено віртуальний архів Кобзаря

6 лютого в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться презентація проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка».

Цей захід – ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця.

Менше, ніж за два місяці музейники планують представити на широкий загал оцифрований архів, який досі не був оприлюднений, і розмістити його у вільному доступі.

Під час прес-конференції будуть продемонстровані оригінали цих документів, йтиметься про усі заплановані за проектом заходи, про сучасні технології створення таких безпрецедентних в Україні проектів, а також про історичну та культурну цінність цього архіву.

Серед учасників: директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, головний хранитель Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко, керівник проекту «Віртуальний архів» Михайло Зубар та інші.

Довідка.

«Віртуальний архів Т. Шевченка» – проект, що розпочинає низку заходів, запланованих до святкування 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у 2014 році. Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка (де зосереджений унікальний архів митця) створять електронну версію цього архіву та забезпечать умови вільного доступу до нього усім охочим – науковцям, історикам й і літераторам. Відкриття цих архівів буде цікаве і дослідникам, і ширшій громадськості, адже вони містять об’єктивну та незаангажовану інформацію щодо усіх етапів життя та творчості письменника.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву – книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників тощо.

 Zik