ДАПАШЛІВИ наступного тижня: «Шалена кров», «Мій хлопець – псих», «Ератосфера» та «Супер М.»

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця.

 

 

У суботу, 2 лютого, сходіть на виставу «Шалена кров». Звичайна школа, можливо, десь в Берліні (або в густонаселеній Рурської області Німеччини), в одному з районів компактного проживання мігрантів і постмігрантів зі Сходу. Звичайний клас. Звичайний урок німецької літератури на тему “Твори Фрідріха Шиллера”. І тут із сумки одного з учнів падає на підлогу зброя. Справжня. Бойова. Вчителька виявляється спритнішою, – і зброя потрапляє до неї в руки, що в корені міняє хід уроку. Осягнення великих гуманістичних основ європейського мислення відбувається тепер під дулом пістолета. Граючи «Розбійників» Ф. Шіллера, зіпсовані підлітки приміряють на себе ролі лиходіїв і героїв.

 

 

У неділю, 3 лютого, є нагода дізнатися що ж таке цей «Маринованный аристократ”. Спільне українське-британське fantasy на 2 дії про таке. Талановитий український актор, що мріє створити на сцені образ самого гетьмана Мазепи, опиняється у скрутних побутових обставинах. Непосидюча дружина “випихує” його на заробітки до Туманного Альбіону. Але ж талант, як відомо, він і в Англії талант. Отож, стара чемна британська родина на собі відчуває смак українського борщу і самогону, грається в “уявлялки” й стрибає та танцює собі досхочу. А все, завдяки своєму новому доглядачу – актору, який не зміг знайти себе на вітчизняній сцені, але так вправно почав реалізуватися на іншій ниві.

Заходьте сюди.


 

 

У понеділок, 4 лютого, можна подивитися кіно «Мій хлопець – псих».

Зворушлива і весела історія, яка змушує не тільки головного героя, але і нас з вами поглянути на звичні речі з іншої, дивовижної, сторони.Після того, як головного героя залишає дружина, його життя кардинально змінюється. Він втрачає старих друзів і переїжджає в будинок батьків… Здавалося б, гірше не буває. Але життя завжди підносить все найцікавіше в той момент, коли менше всього цього очікуєш. Знайомство з Тіффані –  якраз той випадок. Це тут.

 

 

У вівторок, 5 лютого, книгарня «Є» запрошує на вечір читання любовної поезії «Ератосфера». Овідій і Петрарка, Шекспір, Франко та Антонич…- вже майже три тисячі років муза любовної лірики Ерато надихає своїх пестунчиків на поетичні звершення. А як звучить сучасна любовна лірика? Успадкувала чи заперечила давні традиції? Та чи є чітка межа між чоловічою та жіночою любовною поезією?
Молоді українські поети Вік Коврей, Лесь Белей, Валентин Кузан, Ірина Шувалова, Мідна і Олена Герасим’юк спробують відповісти на ці запитання своїми віршами, створеними на похвалу Любови. Осьдечки.

 

У середу, 6 лютого,  відбудеться презентація книжки Валентина Тарасова «Чеслав. В темряві сонця». Несподівано своєрідний історично-пригодницький детектив епохи древніх слов’ян.

«Роман дає стійке відчуття того, що всі його драматичні події розгортаються саме на нашій території. Варто лише потрапити у найближчий ліс, і повз тебе пролетить стріла чужинця або розірване намисто на стежці під ногами стане розгадкою заплутаної історичної таємниці», – зазначає Марія Бурмака, співачка.

 

 

У четвер, 7 лютого, відбудеться презентація книжки Наталії Яковенко “Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI – початку XVIII століття”. До нової книжки чільного українського історика, професора Києво-Могилянської академії Наталі Яковенко ввійшли вибрані статті про формування ідентичностей, особливості світосприйняття, концепції «правильної» влади і шляхетського обов’язку в ранньомодерній Україні.

Бажаючим заходити сюди.

 

У п’ятницю, 8 лютого, пропонуємо сходити на фотовиставку Микити Кравцова «Супер М.» до Мистецького Арсеналу.

На відміну від галасливого живопису Кравцова, його фотографії розмовляють. При чому відразу кількома голосами з дуже приємним тембром. Ти завжди можеш вслухатися в одну з версій розповіді. Кожна з робіт проекту має дві історії і два сюжети. Дуель. Подвійний фільтр. Накладання реальне чи механічне дає новосмисл і художність акту. У руках живописця фотоапарат схожий на полотно й пензлі. Кравцов – улюбленець долі: він творить легко й багато. Граючись, він закриває плівку в різні апарати й дражнить її мультиекспозицією. Накладає, змащує, плутає і знаходить. Рідний Крим привчив його до моря. Море створило ритм і колір. Художник став мембраною між правдою і вимислом. Куратор проекту Павло Гудімов

 

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».