Відомі лауреати рейтингу «Книжка року – 2012»

Сьогодні у прямому ефірі Першого Національного у спеціальному випуску програми «Легко бути жінкою» було названо лауреатів XIV Всеукраїнського рейтингу «Книжка року».

Назви найкращих видань в ефірі Першого разом із ведучою Тетяною Гончаровою оголошували експерти рейтингу Микола Тимошик (доктор філологічних наук, професор видавничої справи), Галина Родіна (директор центру рейтингових досліджень «Еліт-Профі»), Дмитро Дроздовський (літературний критик, головний редактор журналу «Всесвіт») та Костянтин Родик (президент Всеукраїнського рейтингу «Книжка року»).

Переможцями XIV Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» стали:

Номінація «Обрії»

Науково-популярна література/публіцистика: Джордж Вайґель. Свідок надії. Життєпис Папи Івана-Павла ІІ. – Львів: Український Католицький університет.

Спеціальна література: Юрій Шевельов. Нарис сучасної української літературної мови та інші лінгвістичні студії (1947-1953). – Київ: «Темпора».

Енциклопедичні й довідкові видання: Ґвара. Автентична Львівська Абетка. – Івано-Франківськ: «Лілея-НВ».

Номінація «Минувшина»

Популярні видання/історична белетристика: Хотинська битва 1621 – битва за Центральну Європу. – Київ: «Балтія-Друк».

Дослідження/документи: Наталя Яковенко. Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні ХVI – початку ХVIІІ століття. Сер. «Золоті ворота». – Київ: «Laurus».

Біографії/мемуари: Сергій Єфремов. Щоденник. Про дні минулі (спогади). – Київ: «Темпора».

Номінація «Дитяче свято»

Твори для дошкільнят і молодших школярів: 100 казок. 3-й том. – Київ: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Твори для середніх і старших школярів: Максим Прасолов, Олексій Чебикін, Олег Колов. Даогопак. Книга 1. Анталійська гастроль. – Київ: «Небесний ключ».

Розвиваюча та пізнавальна література: Енциклопедія винаходів і відкриттів. – Київ: «Махаон-Україна».

Номінація «Візитівка»

Мистецтво: Анатоль Петрицький. Театральні строї та декорації. – Київ – Львів: «Майстер Книг»; Інститут колекціонерства українських мистецьких пам’яток.

Етнологія/етнографія/фольклор/соціолінгвістика: М. С. Білан, Г. Г. Стельмащук. Український стрій. – Львів: «Апріорі».

Краєзнавча і туристична література: Забудова Києва доби класичного капіталізму, або Коли і як місто стало європейським. – Київ: «Варто».

Номінація «Софія» (здобутки української та зарубіжної гуманітаристики)

Зарубіжна гуманітаристика: Єврейська цивілізація. Оксфордський підручник з юдаїки. У 2 томах. – Київ : «Дух і Літера»; Дніпропетровськ: центр «Ткума».

Українська гуманітаристика: Андрій Баумейстер. Біля джерел мислення і буття; Хома Аквінський: Вступ до мислення. Бог, буття і пізнання. Сер. «Sapientia humana / sapientia divina». – Київ : «Дух і Літера».

Номінація «Красне письменство»

Сучасна українська проза/есеїстика/драматургія: Василь Кожелянко. Діти застою. – Чернівці: «Книги-ХХІ».

Поезія/афористика: Сергій Жадан. Вогнепальні й ножові. – Харків: «Клуб сімейного дозвілля».

Номінація «Хрестоматія»

Українська та зарубіжна художня класика: Інокентій Гізель. Вибрані твори у 3-х томах. – Львів: «Свічадо».

Літературознавство: Юрій Пелешенко. Українська література пізнього Середньовіччя (друга половина ХІІІ – ХV ст.).- Київ: «Стилос».

Критика/біографії/мемуари: Михайло Слабошпицький. Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші. Сер. «Persona grata». – Київ: «Ярославів Вал».

Гран-прі XIV Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» здобуло видання «Хотинська битва 1621 – битва за Центральну Європу» київського видавництва «Балтія-Друк».

Президент Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» Костянтин Родик подякував Національній телекомпанії України та генеральному директору Єгору Бенкендорфу за те, що НТКУ долучилася до проведення важливої у видавничій сфері події та організувала «Тиждень книжкової моди» на Першому Національному.

Єгор Бенкендорф, генеральний директор НТКУ, у свою чергу сказав: «Я задоволений, що Перший Національний приєднався до проведення Всеукраїнського рейтингу «Книга року», який визначає кращі книги на українському видавничому ринку і є дуже важливою подією. Саме він допомагає читачам зорієнтуватися у величезній кількості авторів і творів, а також пропагує серед українців сам процес читання. Я сподіваюся, що програми, які виходили в ефір Першого протягом «Тижня книжкової моди», були цікавими і дуже корисними для наших телеглядачів».

Перший Національний – загальнонаціональний телеканал. В ефірі з 1951 року. Є членом EBU. Технічне покриття телеканалу – 98%. З 2010 р. медіа-показники Першого Національного виросли удвічі середня частка телеканалу – 3,85% за аудиторією 18+ (2013 р.). Генеральний директор – Єгор Бенкендорф.

  • “Діти застою” отримали цю премію цілком заслужено. Жаль, що Василь Кожелянко її не дочекався…