Лауреатом міжнародного «Букера» став письменник з України

Письменник Андрій Курков повідомив, що лауреатом міжнародної Букерівської премії (Man Booker International Prize 2013) цьогоріч став Аарон Аплфельд, народжений у Чернівцях та який нині проживає в Ізраїлі.

«Тільки що дозволили оголосити ім’я лауреата міжнародної Букерівської премії. Ним став Аарон Аплфельд (Ізраїль). Він народився в Україні, живе в Ізраїлі, пише на івриті. Вітаю!», – пише Курков на своїй сторінці в Facebook.

До списку з десяти претендентів увійшли У Р Анантамурті (Індія), Аарон Аппельфельд (Ізраїль), Інтізар Хусейн (Пакистан), Янь Ліеньке (Китай), Марі Ндьяй (Франція), Йосип Новакович (Канада), Лідія Девіс і Мерілін Робінсон (обидві – США), Володимир Сорокін (Росія) і Пітер Штам (Швейцарія).

Список номінантів оголосив голова журі премії, британський літературознавець і критик сер Крістофер Рікс, на найбільшому в Азії літературному фестивалі в індійському Джайпурі.

Премія цьогоріч буде вручатися вп’яте, і вперше в її журі увійшло не три, а п’ять чоловік.

«Тепер у нас п’ять суддів, і тому ми змогли вчитатися набагато глибше, ніж раніше. У кожного з суддів є свій географічний регіон для спеціалізації, тому ми змогли повніше охопити сучасну світову літературу», – зазначила адміністратор премії Фьямметта Рокко.

Церемонія оголошення лауреата премії відбудеться 22 травня на урочистій вечері в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні, переможець отримає приз у 60 тисяч фунтів стерлінгів і додатково 15 тисяч фунтів на переклад своєї книги за допомогою обраного ним перекладача.

Міжнародна Букерівська премія була заснована в 2005 році і вручається раз на два роки закордонним письменникам. Вона стала доповненням до основної Букерівської премії, що присуджується щорічно англомовним авторам з Великобританії, Ірландії та країн британської Співдружності.

Фокус

  • Ну до чого тут Україна???
    Не забирайте в євреїв право пишатися представниками свого народу.