Наказ Табачника про конкурс Лукомор’я порівняли зі спробами Катерини II русифікувати Україну

Народний депутат з фракції Свобода Ірина Фаріон прокоментувала указ глави Міносвіти Дмитра Табачника про проведення конкурсу з російської мови Лукомор’я.

“Москвофільська та українофобська діяльність Табачника і його конкурс Лукомор’я нагадують такі спроби одіозної Катерини II різними способами викликати “зросійщення” Українського непокірного краю, як доплати за вивчення російської мови, матеріальна винагорода духовним школам при переході на російську мову викладання і т.д”, – заявила Фаріон.

Крім того, вона порівняла ініціативу Табачника з Постановою ЦК КПУ і Ради Міністрів України 1983 року про додаткові заходи з поліпшення вивчення російської мови в загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах союзних республік. Постанова передбачала 15% доплату за навчання російською.

“Це все відійде, як брудні каналізаційні потоки. Бо російська мова в Україні ніколи не матиме головного підживлення – діалектами. А саме вони – діалекти – є прямою мовою української землі <…> Звичайно, історичні укази знищення нашої мови і сьогодні дають плідний результат у вигляді “Лукомор’я від Табачника”, – заявила Фаріон.

При цьому вона закликала нарощувати сили в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, а також в її авторському конкурсі політичного плакату Мова – твого життя основа, в проекті популяризації української книги Від книги – до мети.

“Дійсно, ці українофобські дурні є непересічними стимуляторами до творчості. І найосновніше: от нехай діти українофобів і грають в їхнє Лукомор’я, а наші діти будуть жити і творити в іншому – українські світі”.

Як повідомлялося, глава Міносвіти України Дмитро Табачник підписав наказ про проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу з російської мови Лукомор’я для учнів 2-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Кореспондент