Вийшла книга зі старовинними рецептами та повстанськими колядками

Жителька Івано-Франківська Валентина Юрків видала книгу «Святий вечір», до якої увійшли старовинні рецепти та повстанські колядки.

Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомила авторка книги «Святий вечір» Валентина Юрків.

«До книги увійшли старовинні рецепти страв, які готують на Святвечір у селі Ямниця, що на Івано-Франківщині, та в селі Бичківці на Тернопільщині. Рецепти я записала ще від своєї бабуні, свекрухи, тітки, а ось повстанські колядки, які ще ніде не публікувались, мені надиктувала 94-річна дячиха з Ямниці. Ще вчора ми додавали колядки до книги, а вже завтра книга поступить у книгарні», – говорить В.Юрків.

Для вибагливих кулінарок авторка пропонує пісні голубці з квасної крижівки (капусти), картоплі та гречки. У сільських печах їх тушать цілу ніч, а в сучасних духовках – до 5 годин. Головну ж страву – кутю авторка книги радить готувати на Святвечір традиційну, не густу. Її складові – пшениця, мак, родзинки та горіхи. Мак треба терти вручну і за жодних обставин в цей вечір не говорити в хаті слово «мак», а лише «зернята», бо, за народним повір’ям, каже Валентина Юрків, мишей з хати не вивести й за рік.

Укрінформ