Кшиштоф Зануссі презентує в Києві книгу «Час помирати»

Відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі презентує свою книжку «Час помирати” в українському перекладі у Києві.

Про це повідомляє книгарня «Є».

«Книгарня «Є» та видавництво «Фоліо» запрошують на зустріч з легендарним польським режисером Кшиштофом Зануссі та презентацію українського перекладу його книжки «Час помирати». Зустріч відбудеться 17 січня о 20:00», – зазначається в повідомленні.

«Час помирати» – це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві. Ця книга – про життя кінематографіста в соціалістичній Польщі, спогади про фільми, про світ у форматі «Схід – Захід», про людей, що його оточували, серед них – про Папу Івана Павла ІІ та президента Чехії Вацлава Гавела.

«Я вдався до образної алегорії, згадавши слова святого Павла. Це йому належить фраза, сказана з відтінком урочистості: «Стара людина мусить померти, щоб народилася нова». Стара людина, яку ми називаємо «гомо совєтікус», або, як у вас кажуть, «совок», має померти у нас самих і визволити нас від цієї інертності, цього утопічного покладання на чиюсь прихильність, від власної безвідповідальності. Час звільнитися від гіркого спадку старої епохи – вмерти, щоб народитися оновленим», – пояснює назву книги автор.

Спеціально для українського видання К.Зануссі написав новий розділ, де розповів про своє ставлення до України, її історії та культури.

Кшиштоф Зануссі (народився 1939 р.) – видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат Каннського кінофестивалю (1980), володар спеціального (1982) та Головного (1984) призів МКФ у Венеції. У 2000 він одержав Гран-прі ХХІІ Московського кінофестивалю, 2005-го – премію ім. Параджанова за внесок у світовий кінематограф на Єреванському міжнародному кінофестивалі.

Укрінформ